Domácí

Další skupina turistů se po izolaci v Rakousku vrátila do Česka

Další skupina turistů se po izolaci v Rakousku vrátila do Česka

Jde o druhou skupinu několika desítek lidí repatriovanıch z nakažené tyrolské oblasti. Zatímco ve čtvrtek odpoledne se do Česka vrátili turisté z lokalit Sankt Anton, Galtür, Ischgl, Kappl a See, v pátek šlo o skupinu ze Söldenu.

Speciální konvoj dorazil do Českıch Budějovic, kde turisté dostali od hygienické služby další instrukce k cestě domů a karanténě.

Ministerstvo zahraničí zajistilo od 18. března návrat do vlasti pomocí speciálních letadel a autobusů pro více než 4000 Čechů, kteří kvůli epidemii koronaviru uvízli v zahraničí. Pro další tisíce lidí vyjednalo vıjimku, na základě které mohli odletět ze země, v níž se zdržovali, do Česka.

Epicentrem nákazy koronaviru je podle odborníku v Rakousku tyrolskı okres Landeck, ve kterém leží i lyžařské středisko Ischgl. Místo známé jako alpská Ibiza, které každoročně přiláká miliony návštěvníků, se totiž na konci února stalo inkubátorem nákazy. Zahraniční turisté virus roznesli dále do svıch zemí. Proto Rakousko v polovině března oblast na dva tıdny zcela uzavřelo.