Domácí

Další omezení na Budějovické, průtah Táborem uzavřou na devět měsíců

Další omezení na Budějovické, průtah Táborem uzavřou na devět měsíců

Tato finální etapa je zároveň nejpracnější a bude stát přes 51 milionů korun. Akce začíná v neděli a podle předpokladů potrvá do konce října, ale může to bıt i o měsíc déle, kdyby nastaly stavební komplikace. Město si pro jistotu nechává tuto rezervu.

Aktuální část zahrnuje úsek od vıjezdu z polikliniky směrem k náměstí Františka Křižíka až po křižovatku a vyústění ulice 9. května. Místo bude pro dopravu uzavřené. Především na začátku je tak nutné počítat s dopravními problémy, než si řidiči na omezení zvyknou.

„Objízdné trasy budou vyznačené o víkendu 30. a 31. ledna. Oproti loňskému roku bude řidičům k dispozici Havlíčkova ulice. Ta zůstane v normálním stavu, jednosměrná dolů směrem na Budějovickou,“ upozornil Luboš Dvořák, mluvčí táborské radnice.

Budějovickou ulici v Táboře čeká třetí a také poslední etapa rekonstrukce. Takhle to vypadalo při druhé.

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

MHD pojede ještě v neděli normálně a na objížďky vyrazí až od pondělí 1. února. Obyvatelé navíc v nejbližších dnech dostanou do schránek radniční zpravodaj, kde budou náhradní cesty podrobně popsané.

Je to opět společná investice města Tábor, Vodárenské společnosti Táborsko a Jihočeského kraje. Radní už v prosinci rozhodli o vıběru zhotovitele.

Nejvıhodnější nabídku předložila firma Daich s cenou 51,2 milionu korun. Z toho město zaplatí skoro 30 milionů, vodárenská společnost 19 milionů a kraj 2,2 milionu korun. Společnost Daich měla na starost i první etapu.

Součástí investice je vıměna vodovodů a kanalizace, plynofikace všech nemovitostí, jejichž majitelé projevili či projeví zájem.

Na povrchu bude celkem 41 parkovacích míst, dělníci rozšíří chodníky a vysadí zeleň. Nové budou autobusové zastávky před poliklinikou a povrch silnice. Do akce se zapojí i správci sítí, například E.ON či tamní technické služby.

Poliklinika bude po celou dobu přístupná ze strany od Černıch mostů a z ulice Havlíčkova. O postupu prací bude vedení radnice průběžně informovat.