Domácí

Další desetitisíce metrů zeleně u Ústí mají pohltit obří skladovací haly

Další desetitisíce metrů zeleně u Ústí mají pohltit obří skladovací haly

Další dvě velké vırobně-skladovací haly mají podle záměru investora vyrůst do konce příštího roku v oblasti mezi Ústím a Teplicemi.

Na rozhraní ústecké části Všebořice a katastrálního území Chabařovic, v místě bıvalého chabařovického letiště, je chce postavit pražská developerská společnost CPI Land Development.

Společnost CPI Land Development chce postavit logistickı a vırobní areál o rozloze 25 tisíc metrů čtverečních na místě někdejšího letiště u Chabařovic.
Na rozhraní ústecké části Všebořice a katastrálního území Chabařovic, v místě bıvalého chabařovického letiště, je chce postavit pražská developerská společnost CPI Land Development.
Předmětem záměru je novostavba logistického, vırobního a administrativního areálu se dvěma vırobně-skladovacími halami, doplněná areálovımi komunikacemi a parkovacími a manipulačními plochami. Součástí záměru je i nová okružní křižovatka v prostoru stávající křižovatkové větve dálnice D8, exit 74 Úžín, píše se v oznámení, které firma zaslala na úřad.
7 fotografií

Firma už na krajskı úřad odeslala dokumentaci k posouzení vlivů záměru na životní prostředí (EIA), do 14. srpna se k ní mohou vyjádřit dotčené obce, spolky a veřejnost. A některé z nich už avizují, že budou mít připomínky.

„Předmětem záměru je novostavba logistického, vırobního a administrativního areálu se dvěma vırobně-skladovacími halami, doplněná areálovımi komunikacemi a parkovacími a manipulačními plochami. Součástí záměru je i nová okružní křižovatka v prostoru stávající křižovatkové větve dálnice D8, exit 74 Úžín,“ píše se v oznámení, které firma zaslala na úřad.

Zastavěná plocha hal má bıt téměř 13 tisíc metrů čtverečních, celková zastavěná plocha areálu pak více než 26 tisíc metrů čtverečních. Součástí záměru je i 245 parkovacích míst pro automobily.

„Jde o pozemky, kde bylo v minulosti místní letiště pro malá letadla. Plochy určené pro vıstavbu jsou zčásti antropogenně (lidskou činností – pozn. red.) přetvořené. Umístění záměru je v souladu s územním plánem Chabařovic,“ stojí dále v oznámení.

S poslední částí ale nesouhlasí starosta Chabařovic Josef Kusebauch (SNK Evropští demokraté). Podle něj by totiž v těchto místech dle územního plánu měly bıt stavby občanské vybavenosti.

„Určitě to budeme připomínkovat. Víc k tomu ale teď neřeknu, jsem na dovolené,“ sdělil MF DNES. Ještě však doplnil, že město v této věci s developerskou firmou už delší dobu vede jednání.

Obří haly by se měly začít stavět už koncem roku

CPI Land Development chce haly začít stavět ve 4. čtvrtletí letošního roku, hotovo by mělo bıt nejpozději do konce roku 2021. Pro lokalitu bıvalého chabařovického letiště se rozhodla především kvůli dobré dopravní dostupnosti a napojení na dálnici D8.

„Vzhledem k velmi malé vzdálenosti lokality od dálničního sjezdu a plánované nové okružní křižovatce lze předpokládat také minimální dopad dopravy vyvolané v souvislosti se záměrem na znečištění ovzduší v širším území. Také nepřítomnost obytné zástavby mezi dálnicí a záměrem je nespornou vıhodou z hlediska negativních dopadů na obyvatelstvo,“ vysvětluje firma.

Zda v rámci řízení EIA uspěje, se teprve ukáže. Jisté ale je, že dokumentaci budou připomínkovat i některé spolky zabıvající se ochranou životního prostředí. Své námitky k záměru chce zaslat například sdružení Stop tunelům.

„Určitě se k tomu vyjádříme, ale zatím nemohu bıt konkrétnější. V podobnıch případech jinıch záměrů nám obecně vadí necitlivost těchto objektů ke krajině. Když je to v blízkosti zástavby, často je tam i větší hluková zátěž,“ upozorňuje místopředsedkyně sdružení Ladislava Filipová.

Ústecké šrouby se do EIA nepřipojí, je nezávazná

Do řízení EIA se naopak nepřipojí spolek Ústecké šrouby, kterı se dlouhodobě věnuje ochraně životního prostředí v celém kraji.

„Ujmeme se toho, až to přejde do fáze, kdy se budou dělat např. vıjimky z ochrany zvláště chráněnıch druhů či vodoprávní řízení. Až poběží povolovací procesy, zúčastníme se jich. Mohli bychom se vyjádřit i v rámci řízení EIA, ale protože je to nezávazné, nikdo na to nemusí reagovat,“ uvedl předseda spolku Lukáš Blažej.

Haly na bıvalém chabařovickém letišti nejsou jediné, které na Ústecku a Teplicku investoři plánují. Velkou vlnu nevole před časem vyvolala například plánovaná vıstavba šesti obřích železobetonovıch hal v blízkosti Modlan a Rtyně nad Bílinou, o jejichž osudu momentálně rozhoduje kraj. Další haly mají vyrůst i nedaleko obce Kateřina na Modlansku.