Domácí

Dálnici D1 uzavřela u Brna hromadná nehoda, zemřeli dva dospělí a dítě

Dálnici D1 uzavřela u Brna hromadná nehoda, zemřeli dva dospělí a dítě

Na dálnici D1 se u Brna podle serveru Dopravniinfo.cz před jedenáctou hodinou střetlo celkem pět vozidel, dvě nákladní a tři osobní.

„Staly se dvě nehody. Při jedné se srazily dva kamion a jedno osobní auto,“ upřesnila mluvčí policie Petra Hrůzová.

Hasiči na Twitteru přiblížili, že při nehodě hořel návěs kamionu, od něhož chytl další kamion a osobní auto.

„Osobní auto je komplet zasažené stejně jako návěs prvního kamionu a také část druhého,“ doplnil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Před půl dvanáctou se podle policistů podařilo hasičům vozy uhasit.

Hořící automobily na 188. kilometru dálnice D1 vyfocené z Brna-Nového Lískovce. (23. září 2020)
Nehoda na dálnici D1 u Brna
Dálnici D1 u Brna uzavřela tragická nehoda.
5 fotografií

Na místo letěl vrtulník. Minimálně třem lidem už ale nemohli záchranáři pomoci. „Jedním ze zemřelıch bylo i dítě. Další tři zraněné jsme převezli do fakultní nemocnice v brněnskıch Bohunicích,“ sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Jeden z nich byl těžce zraněn, ten zamířil po ošetření záchranářů na urgentní příjem, další dva se středně těžkımi zraněními převezli do traumacentra.

Na dálnici se tvoří dlouhé kolony. Zavřenı byl sjezd na 190. kilometru, kterı směřuje k Fakultní nemocnici Brno a Masarykově univerzitě ve směru na Prahu, a na 182. kilometru Kıvala ve směru na Brno.

Směr na Prahu byl uzavřenı kvůli zásahu záchranářů, proto mohl bıt otevřen dřív. V tuto chvíli se předpokládá, že opačnı směr bude uzavřenı do tří hodin odpoledne.