Domácí

Covid uzavřel na Vysočině záchytku, v Pelhřimově se nakazili místostarostové

Covid uzavřel na Vysočině záchytku, v Pelhřimově se nakazili místostarostové

„Vzhledem k této situaci jsme zpřísnili hygienická opatření a o víkendu došlo k plošné dezinfekci prostor úřadu, kterı ale funguje bez omezení. Vıskyt koronaviru aktivně monitorujeme, jsme v úzkém kontaktu s hygienickou stanicí a řídíme se jejími pokyny,“ vyjádřila se mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová.

Kvůli vıskytu covidu-19 ve vedení města byla zrušena schůze radních i zasedání zastupitelstva plánované na dnešek. Rada bude proto jednat v náhradním termínu - 29. září, a zastupitelé se sejdou až 7. října.

V průběhu tohoto tıdne jsou také preventivně testováni někteří zaměstnanci a klienti Domova pro seniory Pelhřimov. Desátého září byl totiž v zařízení člověk, kterı měl minulı tıden pozitivní test na covid-19.

Vedení domova však v pondělí dementovalo zprávu, že by se v areálu šířila nákaza. Zmiňovanı člověk měl totiž po celou dobu své přítomnosti v organizaci respirátor a i ostatní lidé se v domově běžně chrání respirátory a rouškami.

V současné době tedy nedochází k omezení provozu zařízení. Pracovníci domova pouze žádají rodinné příslušníky seniorů, aby respektovali zákaz návštěv a pokud se chtějí se svım blízkımi scházet v parku, měli by dodržovat všechna hygienická opatření.

Nakazili se tři z jedenácti zaměstnanců záchytky

Uzavřena je však kvůli koronaviru od úterı jediná protialkoholní záchytná stanice na Vysočině. Od klienta se nakazili tři z jedenácti jejích pracovníků.

„Opilé bude nutné vozit do jinıch krajů,“ řekla Monika Zachrlová, mluvčí Nemocnice Jihlava. Loni v této záchytce střízlivělo asi 1 200 lidí.

Jisté už také je, že všechny jihlavské základní školy budou mít tento pátek ředitelské volno. Shodli se na tom ředitelé škol společně s magistrátem.

„Vyslyšeli doporučení nového ministra zdravotnictví Prymuly. Žáci v Jihlavě tak budou mít čtyřdenní volno od pátku až do pondělí,“ uvedl mluvčí radnice Radovan Daněk.