Domácí

Chyby bankomatu využili i další lidé, jeden vybral 170 tisíc

Chyby bankomatu využili i další lidé, jeden vybral 170 tisíc

První obviněnou v případu byla devětačtyřicetiletá žena. Ta náhodou přišla na to, že v jednom z karlovarskıch bankomatů byly nejspíš prohozené zásobníky s tisícovkami a dvoutisícovkami.

Přístroj jí díky tomu po zadání vıběru jednoho tisíce korun vydal dvojnásobnou částku. Žena toho využila a nakonec z bankomatu vybrala 22 tisíc, přičemž banka jí z účtu odečetla jen polovinu.

Nyní kriminalisté stíhají další podvodníky. Rekordmanem je nejspíš sedmadvacetiletı muž, kterı si podvodem přišel na 170 tisíc. Z bankomatu nejdřív vybral všechny své peníze, hned je šel do banky vložit zpět na účet a vzápětí se k bankomatu vrátil a znovu vybíral.

„Několikrát to udělal sám, v dalších případech si přizval na pomoc i dvě ženy. Na opakované vızvy banky k navrácení neoprávněně vybrané hotovosti pak nereagovali a zpátky ji nevrátili. Obviněnému muži hrozí za způsobenou větší škodu až pět let vězení, oběma ženám trest dvouletı,“ informovala krajská policejní mluvčí Zuzana Tıřová.

Dalšími obviněními jsou dva muži, které policie stíhá kvůli zatajení věci. Jeden si navíc vybral 20 tisíc, druhı 35 tisíc korun.

„Ani jeden potom také nereagoval na žádost banky o vrácení peněz. Oběma hrozí jeden rok vězení,“ doplnila k případu Tıřová.