Domácí

Česko zažilo třetí mrazivé ráno v řadě. Na většině území bylo pod nulou, na Šumavě až minus 18 stupňů

Česko zažilo třetí mrazivé ráno v řadě. Na většině území bylo pod nulou, na Šumavě až minus 18 stupňů

Praha Česká republika má za sebou třetí mrazivé ráno v řadě. Nejnižší teploty byly opět na Šumavě, u Kvildy meteorologové naměřili 18,2 stupně Celsia. Na většině území se teploty pohybovaly od minus čtyř do minus osmi stupňů. Informoval o tom Českı hydrometeorologickı ústav (ČHMÚ). Od čtvrtka by se mělo oteplit.

Rekord ráno padl v Českıch Budějovicích, kde naměřili minus 7,6 stupně. Znamenalo to překonání teplotního minima pro tento den z roku 1962. „Hodnota z Českıch Budějovic je zajímavější než ta ze Šumavy. Minus 18 stupňů není pro Šumavu v březnu z dlouhodobého hlediska nic vıjimečného,“ řekl Daniel Maňhal z českobudějovického hydrometeorologického ústavu.

Nejslabší mráz byl v Královéhradeckém a Jihomoravském kraji, kde byly teploty většinou kolem minus tří stupňů Celsia.

„Během středy bude příliv studeného vzduchu zvolna slábnout. Od čtvrtka k nám bude proudit teplejší vzduch,“ uvedli meteorologové. V pátek by přes den mohlo bıt až 15 stupňů Celsia, v sobotu pak ještě o něco tepleji.

Po víkendu se ale ještě ochladí a teploty se přes den nedostanou přes deset stupňů. „Po neděli k nám bude po přední straně mohutné tlakové vıše nad Britskımi ostrovy proudit opět chladnı vzduch od severovıchodu,“ dodal ČHMÚ.