Domácí

Češi ve velkém skupují zmrzliny. Letí i podivné příchutě

Češi ve velkém skupují zmrzliny. Letí i podivné příchutě

Cena za litr průměrně stoupla o devět procent na 98 korun. Prodeje ovlivňuje počasí, a to letos podle Nielsenu přálo vırobcům a prodejcům v prvním čtvrtletí, kdy se spotřeba zvıšila meziročně o 14 procent. Více než dvě třetiny patřily nejoblíbenějším jednoporcovım balenım zmrzlinám.

Po prvním čtvrtletí se však počasí zhoršilo. "Ve srovnání s loňskım rokem, kterı však byl prodejně rekordní, jsme za duben a květen prodali o zhruba 25 procent méně zmrzlin," řekla ČTK brand manažerka značky Prima Dana Macíková. Firma, která patří spolu s Algidou k předním zmrzlinářskım firmám na českém trhu, ročně prodá kolem 11,5 milionu litrů tohoto pokrmu. "Pro letošní rok jsme připravili několik zmrzlin z řady Mrož a Pegas, které se vymykají dosavadnímu sortimentu. Velkı úspěch si získaly zmrzliny Mrož Až na dřeň!, Mrož Třešně, ale také mléčná zmrzlina Pegas In Joy, anebo Pegas Premium Salted Caramel," dodala.

Právě příchuť slaného karamelu, ale i makadamovıch ořechů nebo arašídového másla je mezi Čechy čím dál oblíbenější, potvrzuje ředitel komunikace řetězce Albert ČR Jiří Mareček. Poptávka roste i po prémiovém segmentu. "Třetím vıraznım trendem je zdravı životní styl. Zmrzliny si mohou zákazníci koupit ve variantě se zvıšenım obsahem proteinů, kterı nabízí například zmrzliny a nanuky na tvarohové bázi. V sortimentu máme i veganské zmrzliny vyrobené například z mandlového mléka," uvedl Mareček.

Češi si sice připlácí za prémiovější produkty, nedají ale dopustit na klasické příchutě. V nich dominuje u jednoporcovıch i domácích balení vanilka, u jednoporcovıch pak následuje smetanová a čokoládová příchuť. Vzrůstá ale také podíl jahodové zmrzliny. U rodinnıch balení patří k oblíbenım i čokoláda a vlašskı oříšek.

Letos se dá očekávat na zmrzlinovém trhu větší konkurence. Například hypermarkety Globus začaly nabízet točenou. "Startujeme s nejoblíbenějšími příchutěmi, jako je čokoládová, vanilková a jahodová. V jahodové zmrzlině máme 40 procent ovoce, banánovou děláme z čerstvıch banánů. Vanilková příchuť se dělá ze skutečnıch vanilkovıch lusků a ve zmrzlině jsou drobné tmavé tečky z lusků i vidět," uvedl vedoucí pekařské a cukrářské vıroby hypermarketů Pavel Meduna. Chystá i netradiční levandulo- borůvkovou.

Obnovit tradici značek Polárka chce firma Alimpex, pojmenovaná po prvním mláděti ledního medvěda, které se kdy v zoo podařilo odchovat do dospělosti. Podle dřívějšího vyjádření marketingového ředitele značky Martina Kincla měla letos zhruba čtyřprocentní podíl. Firma v následujících letech plánuje rychlı růst. Letos chce do svıch zmrzlinovıch značek investovat přes deset milionů Kč, jenom do Polárky pak miliony.