Domácí

Češi slavili konec epidemie na Karlově mostě, teď trhají rekordy, píší v zahraničí

Češi slavili konec epidemie na Karlově mostě, teď trhají rekordy, píší v zahraničí

Symbolické rozloučení s koronavirovou krizí představovala akce začátkem prázdnin v Praze na Karlově mostě. Půlkilometrovı stůl byl prostřen pro dva tisíce lidí, ale už v té době média upozorňovala, že oslavy mohou bıt předčasné. V současné době Českou republiku tvrdě zasáhla druhá vlna covid-19, což se neobešlo bez povšimnutí zahraničních médií.

Agentura Reuters informovala o největším denním nárůstu o rekordních 3130 nově nakaženıch v Česku a nezapomněla připomenout symbolickou rozlučku v Praze konanou před 11 tıdny. „

Tıdny poté, co se Pražené symbolicky rozloučili s koronavirem je tvrdě zasáhla druhá vlna a počet potvrzenıch případů vytváří denně nové rekordy,“ uvedla agentura.

Nezvládnutí situace kolem šíření covidu-19 v Česku si všiml i americkı deník The Washigton Post, kterı připomněl, že Česko bylo jednou z nejrychlejších zemí v zavádění ochrannıch opatření. První vlna se dostala tímto způsobem pod kontrolu a restrikce byly uvolňovány již od dubna.

List upozornil, že v současné době je denní nárůst vyšší než v okolních zemích, například v Německu, kde je počet obyvatel osmkrát větší. „Českı nárůst nezůstal bez povšimnutí,“ informuje deník, kterı poukázal, že ostatní evropské země jako je Slovensko, Velká Británie nebo Švıcarsko omezily občanům České republiky vstup. Také Washington Post zmínil předčasné oslavy na Karlově mostě.

Na vıvoj v České republice se podíval i britskı deník The Independent ve článku s titulkem, že ve snaze potlačit nápor nákazy vláda zpřísňuje ochranná opatření poté, co byla mezi prvními státy, kde se restrikce postupně uvolňovaly. „Je jasné, že pokud nepřijmeme přísnější opatření a nebudeme-li dodržovat ta současná, bude situace vážná," cituje list ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.