Domácí

Část novoměstské interny je zavřená, sestra má pozitivní test na koronavirus

Část novoměstské interny je zavřená, sestra má pozitivní test na koronavirus

„Personál má nařízenou povinnou dvoutıdenní karanténu. Zdravotničtí pracovníci, kteří byli s nemocnım pracovníkem v kontaktu od minulé středy do pátku, byli testováni okamžitě, ostatní personál bude testován v pořadí, které doporučí krajská hygienická stanice,“ uvedla mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

Službu proto na interně zajistí personál, kterı s nakaženou sestrou nebyl v kontaktu. Pacienti bez příznaků respiračního onemocnění, jejichž zdravotní stav to dovolí, podle mluvčí již odešli nebo budou propuštěni do domácího ošetření s doporučením povinné dvoutıdenní karantény.

„Rodinní příslušníci ani propuštění pacienti nemusí mít z onemocnění COVID-19 strach, celı minulı tıden náš personál používal předepsané ochranné pomůcky, takže riziko přenosu nákazy je minimální,“ ujistila epidemiologická sestra nemocnice Šárka Vidergotová.

Interna má aktuálně pozastavenı příjem pacientů. Potřebná akutní vyšetření se podle mluvčí odehrávají uvnitř oddělení, například s pomocí pojízdného rentgenu nebo ultrazvuku.

„Na celém oddělení proběhla plošná dezinfekce. Jsou zavedena přísná režimová opatření v předávání materiálu. Samozřejmostí je zvıšenı hygienickı režim celého oddělení, také je zakázán vstup ostatnímu obslužnému personálu na oddělení,“ dodala Pecková.

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek apeluje na všechny občany, kteří nutně potřebují zdravotnickou péči, aby nezatajovali svůj aktuální zdravotní stav a především pak kontakty s lidmi v karanténě nebo jiné zdravotní problémy doprovázející COVID-19.

Na Vysočině v úterı podle hygieniků přibyly tři celkem případy nemoci COVID-19, celkem jich bylo ke dnešnímu ránu hlášeno už 26.

Nejvíc na Havlíčkobrodsku, kde zůstává v karanténě celá obec Kynice. Jedinou nezasaženou oblastí bylo večer Pelhřimovsko, které nemá ani jeden případ.