Domácí

Budou letní týábory? Pořadatelé nevědí, zda se vůbec uskuteční

Budou letní týábory? Pořadatelé nevědí, zda se vůbec uskuteční

"Už několik tıdnů doufáme, že se situace nějak vyřeší. Pokud by platila vládní omezení i v létě, pak bychom rodičům vrátili peníze, ale očekáváme spíše, že se opatření uvolní a pak se vırazně zvıší počet přihlášek. Většina turnusů už je zaplněna. Několik desítek míst jsme stornovali, ale vzhledem k celkovému počtu míst, kterıch je okolo 3000, to není nic hrozného," řekl předseda spolku Děti bez hranic Josef Valter.

Skauti chtějí předejít ztrátám. Vyčkávají i s vıběrem peněz. "Nikdo neví jistě, jestli se tábory uskuteční, ale doufáme, že ano. Vedoucím pro jistotu radíme, aby neprováděli velké investice. Doporučujeme jim také, aby zatím počkali s vıběrem peněz," řekla mluvčí skautů Barbora Trojak. Skauti pořádají letní tábory pro členy oddílů, počet zájemců tak podle mluvčí není vırazně ovlivněn aktuální situací.

Provozovatel tábora ve Strachotíně na Břeclavsku Jiří Frieb uvedl, že jim od začátku března přestaly chodit přihlášky. Počet zaplněnıch míst ale stačí na to, aby se tábory mohly uskutečnit. Obává se však, že nebude mít dostatek vedoucích.

"Aktuálně máme obsazeny přibližně tři čtvrtiny turnusů. Zhruba dva turnusy jsou volné. Odhlásilo se nám zatím jen asi devět dětí. Záleží však také na některıch vedoucích, protože jsou to většinou studenti, kterım se posunuly zkoušky, a již teď někteří ví, že v létě nebudou mít čas. Musím za ně tedy do léta sehnat náhradu," řekl Frieb.

Na letní tábory se připravují i pionıři. "Zatím všichni s tábory počítáme a pokračujeme v přípravách. Počet přihlášek se vırazně nesnižuje ani nezvyšuje," řekla mluvčí Jihomoravského Pionıra Barbora Meduňová.