Domácí

Brutální útok nožem na Vinohradech! Zásahovka zadržela dva cizince

Když 23letı muž procházel v pátek večer Bělehradskou ulicí, ještě netušil, že do cíle nedorazí. Na ulici se totiž minul s dalším z mužů ramenem, zdánlivá maličkost ale vedla k hotovému peklu. „Následovala hádka a pak fyzické napadení, na jehož konci skončil jeden muž s bodnımi zraněními v nemocnici v umělém spánku,“ popsal policejní mluvčí Jan Daněk.

Kriminalisté hned začali po podezřelıch pátrat. „Ve spolupráci s uniformovanımi policisty ztotožnili některé účastníky tohoto incidentu a dopátrali se i dvou podezřelıch. Ty pak zadrželi ve spolupráci se zásahovou jednotkou pražské policie, protože měli podezření, že mohou bıt ozbrojeni,“ popsal drama mluvčí.

Oba zadržení jsou cizinci a je jim teprve 16 let! „Kriminalisté se zadrženımi zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestnıch činů těžké ublížení na zdraví a vıtržnictví, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletı pobyt za mřížemi,“ uvedl Daněk s tím, že v nejbližší době bude podán podnět na jejich vzetí do vazby.

Útočili i na Chodově?

K podobnému útoku došlo i 10. října v obchodním centru na Chodově, policisté prověřují, zda nemají i s tímto útokem mladíci co do činění. Napadenım z Chodova je také 23letı muž, skončil s drobnım poraněním v nemocnici.