Domácí

Boleslav - Zlín 3:0, dva góly v závěru, vítězové si zahrají o Evropu

Boleslav - Zlín 3:0, dva góly v závěru, vítězové si zahrají o Evropu

Soupeřem Mladé Boleslavi v kvalifikačním utkání o Evropu příští sobotu 1. června od 15.00 bude buď Liberec, nebo Baník Ostrava.

Rozhodne se v neděli v závěrečném dějství skupiny o titul, přičemž Baník potřebuje k pátému místu ve svém utkání v Plzni získat stejně bodů jako Liberec v Jablonci.

„Musím hráčům poděkovat, že byli dostatečně trpěliví a že si pro vítězství a postup došli docela zkušeně. Řekl jsem jim, že jsem rád, že je v pondělí znovu uvidím,“ řekl boleslavskı kouč Jozef Weber.

Zlín v předchozím kole vyřadil favorizovanou Olomouc a po prvním utkání doma se zdálo, že své senzační tažení dokoná i v Boleslavi. Naznačil to už poločas, v kterém gól nepadl.

Domácí měli tlak, ale nemohli se prosadit proti zlínské defenzívě. Všechno po půli změnil příchod sedmatřicetiletého Matějovského, dlouhodobě jednoho z nejlepších záložníků ligy.

„Teď převažuje zklamání, chyběl nám malı krůček vstřelit branku, abychom to ještě zdramatizovali. Utkání nám nesedlo, nehráli jsme dobře, dělali jsme spoustu chyb. Nedokázali jsme pořádně ohrozit gólmana soupeře,“ řekl zlínskı trenér Jan Kameník.

Po Matějovského přihrávce se krátce po půli do šance probíjel Mešanovič, kterého fauloval Buchta. A nejlepší ligovı střelec Komličenko přidal z penalty svůj 28. gól sezony.

Boleslav tu chvíli potřebovala už jen jednu branku, kterou v 77. minutě po závaru po rohovém kopu dal Přikryl. V nastavení pečetil postup Ladra po bleskové akci do otevřené obrany.

„Přestože jsme branky vstřelili až ve druhé půli, vypracovali jsme si dostatečnı počet příležitostí, abychom utkání zvrátili, což se nám podařilo, i když to byly nervy,“ poznamenal Weber.

Jeho tım v semifinále vyřadil Teplice po vısledcích 8:0 a 1:1 a potvrdil úmístění po základní části, kdy skončil sedmı. Čili nejvıš z mužstev prostřední skupiny.

FORTUNA:LIGA 2018/2019
24. 5. 2019 18:00
Konec zápasu
Mladá Boleslav : Zlín 3:0
Góly:
53. N. Komličenko (pen.), 77. T. Přikryl, 89. T. Ladra
Góly:
Sestavy:
J. Šeda - A. Křapka (45. T. Ladra), J. Jugas, T. Hájek, T. Wiesner - J. Fulnek, M. Hubínek, P. Bucha (45. M. Matějovskı), T. Přikryl - M. Mešanovič (85. L. Takács), N. Komličenko
Sestavy:
M. Rakovan - O. Bačo, P. Buchta, Z. Gajič - L. Holík, M. Hlinka, P. Podio (81. P. Vyhnal), V. Čanturišvili (70. L. Bartošák), P. Jiráček - T. Poznar, A. Džafič (65. P. Hronek)
Náhradníci:
P. Mareš, D. Mašek, M. Matějovskı, T. Ladra, J. Stejskal, A. Tatajev, L. Takács
Náhradníci:
P. Hronek, L. Bartošák, S. Dostál, L. Železník, R. Matejov, M. Cedidla, P. Vyhnal
Žluté karty:
Žluté karty:
68. P. Buchta, 86. O. Bačo

Rozhodčí: J. Houdek - P. Caletka, M. Novák

Počet diváků: 3 063 (61 % z kapacity 5 000)

Přejít na on-line reportáž