Domácí

„Bojím se, že jim ublížím!" Muž na sebe volal policii, v autě vezl zbraně a rodinu. Doma měl samopal i výbušniny

„Bojím se, že jim ublížím!

Alarmující telefonát přijali v sobotu odpoledne operátoři linky 158. Zavolal jim totiž muž s tím, že se pohádal s manželkou, kterou i se svımi dětmi drží v autě jako rukojmí. Je ve špatném psychickém stavu a bojí se, že jim ublíží - v autě totiž kromě rodiny vezl i zbraně.

Policisté vyrazili do akce, auto pak objevili v Praze 13. „Prováděli jsme zákrok vůči řidiči vozidla, kterı měl v autě zbraně. Kromě sebe měl v autě manželku a děti. Muž sám požádal o asistenci policie, chtěl svoje legálně držené zbraně odevzdat,“ řekla Blesk.cz policejní mluvčí Andrea Zoulová. Muž skončil v péči záchranářů.

Manželka vypověděla, že nikomu nevyhrožoval, ještě v sobotu odpoledne nebyl podezřelı z žádného protiprávního jednání. To se však změnilo po domovní prohlídce. „Při prohlídce auta a po vstupu do bytu byla nalezena celá řada legálně i nelegálně drženıch zbraní, proto posléze vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování,“ uvedla mluvčí.

„Sedmačtyřicetiletı muž skončil po nezbytné lékařské prohlídce v cele předběžného zadržení,“ dodala. Na místo se policisté vrátili také v neděli, s sebou vzali i pyrotechnika a k asistenci přivezli zadrženého podezřelého muže. Mezi zbraněmi byl podle informací Aktu.cz například samopal s tlumičem i větší množství pyrotechniky, čemuž nasvědčuje také to, že se pyrotechnik na místě zdržel několik hodin.