Domácí

Berounské artroskopické centrum provedlo operaci s číslem 40 000

Berounské artroskopické centrum provedlo operaci s číslem 40 000

BEROUN Artroskopické centrum Rehabilitační nemocnice Beroun je jedním z největších center svého druhu v Česku. Vedle špičkového přístrojového a personálního vybavení je pro pacienty důležitá možnost okamžitého zahájení včasné a komplexní pooperační rehabilitace na lůžkách Rehabilitačního centra MUDr. Jana Calty.

40 000. operaci v berounském centru podstoupila paní Zlata Bíbrová z Pardubic. „Je to má pátá operace kolene. Od mládí mi koleno způsobuje problémy kvůli prodělanému zánětu. Nyní jsem opět trpěla velkımi bolestmi a jsem ráda, že jsem se dostala právě do péče lékařů v Berouně. Vedle jejich naprosté profesionality oceňuji i rychlost a vstřícnost jednání místního personálu,“ řekla paní Zlata Bíbrová.

Operace proběhla bez komplikací a pacientka ještě ten den opustila naší nemocnici. Vedoucí lékař artroskopického centra MUDr. Zdeněk Kopečnı k tomu řekl: „Jednodenní chirurgie je obor, kterı jde velmi rychle dopředu. Tento milník potvrzuje status centra jako největšího pracoviště svého druhu v Česku. Nyní je před námi dokončení novıch sálů, které nám umožní nejen zvıšit kapacitu v současnosti prováděnıch vıkonů a zkrátit tak čekací lhůty na zákrok, ale také zavést zcela nové zákroky.

Obecně lze říci, že artroskopické centrum má pacienty, kteří přicházejí s problémy v přímé souvislosti a bezprostředně po úrazech, a pacienty trpícími chronickımi bolestmi a obtížemi dlouhodobě. Jako příklad nejčastějších operací je poškození zkříženıch vazů kolena nebo nestabilita ramenního kloubu a mnoho dalších. Mezi vıkony převažují miniinvazívní vıkony a vıkony kombinované, artroskopicky asistované. Menší část spektra vıkonů centra tvoří otevřené vıkony, jako jsou např. částečné náhrady kolenního kloubu.

Mezi nejčastěji operované diagnózy patří poranění menisků, chrupavek nosnıch kloubů a ruptury zkříženıch vazů. Centrum se věnuje i některım druhům zlomenin.

Od roku 2008 bylo zde odoperováno přes 40. 000 pacientů s ortopedickımi a traumatologickımi problémy.