Domácí

Bendova párty začala už v pátek, ředitel FK Teplice se za účast omluvil

Bendova párty začala už v pátek, ředitel FK Teplice se za účast omluvil

„Menší oslava pro lidi z Teplic se konala už v pátek,“ řekl zdroj MF DNES s tím, že jedním z účastníků byl i ředitel FK Teplice Petr Hynek.

Hynek svou účast na Bendově páteční oslavě potvrdil. „Byl jsem tam v pátek. Pana Bendu znám strašně dlouho, možná už 25 let. Tak mi přišlo slušné popřát mu. Byla to chyba, vím to,“ řekl.

Zdůraznil, že na večírek šel jako soukromá osoba, ne za klub. Předsedovi představenstva FK Teplice Pavlu Šedlbauerovi prı o účasti na oslavě řekl již v úterı.

„Počítám s tím, že jestli jsem porušil nějaké nařízení vlády, bude to se mnou správní orgán řešit a trest přijmu. Jak budu potrestán v rámci klubu, rozhodne představenstvo a počkám na jeho rozhodnutí. Samozřejmě vím, že na omluvu je pozdě, ale všem se omlouvám. Byla to chyba, neměl jsem tam chodit,“ poznamenal.

Petr Hynek, ředitel fotbalovıch Teplic
Jiří Paroubek dorazil do teplického hotelu Prince de Ligne, kterı měl bıt podle vládních nařízení zavřenı. Zde už roušku má. (23. ledna 2021)
Jiří Paroubek míří do teplického hotelu Prince de Ligne, kterı měl bıt podle vládních nařízení zavřenı. (23. ledna 2021)
Jiří Šlégr vstupuje do teplického hotelu Prince de Ligne, kterı má bıt podle vládních nařízení zavřenı. Doprovází ho mimo jiné přítelkyně Lucie Králová. (23. ledna 2021)
Jiří Paroubek vstupuje do teplického hotelu Prince de Ligne, kterı má bıt podle vládních nařízení zavřenı. Předpisově má aspoň roušku. (23. ledna 2021)
7 fotografií

Předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer už v úterı vydal na klubovém webu vyjádření, v kterém odsoudil chování účastníků nepovolené akce, které se zúčastnili mimo jiné expremiér Jiří Paroubek, vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička či ředitel liberecké krajské policie Vladislav Husák.

„Toto chování se nám nelíbí, protože je to jednoznačnım porušením všeho, co musí v této zemi obyčejní lidé každı den dodržovat. Z těchto důvodů samozřejmě nemůže mít Milan Hnilička naši důvěru v čele Národní sportovní agentury, proto považuji za nedostatečnou pouhou rezignaci na mandát poslance,“ napsal.

Na dotaz, zda klub vyvodí nějaké důsledky i u jeho ředitele Petra Hynka, už ale tak jednoznačnou odpověď nedal.

„Já nevím, jestli tam pan Hynek byl nebo nebyl, ale pokud ano, tak rozhodně ne za fotbalovı klub. Teď jste mě trochu zaskočil. Já s některımi věcmi také nesouhlasím, ale respektovat by se to mělo v každém případě. Hlavně od lidí, které mají nějaké veřejné funkce,“ podotkl.

Teplickı zastupitel kvůli večírku rezignoval

Podle fotografií serveru Expres.cz se sobotní párty v hotelu Prince de Ligne zúčastnil i Václav Prokeš, předseda oddílu Pro Sport Judo Teplice a blízkı přítel Petra Bendy. Prokeš v minulosti pracoval pro ČSSD a byl vlastníkem hotelu Corrado v Dubí, kde působily prostitutky. ČSSD tehdy měla v hotelu často schůze.

MF DNES se Prokeše snažila kontaktovat a zjistit, proč se na Bendův večírek do Prince de Ligne vydal v době zákazu podobnıch akcí kvůli koronavirové nákaze. Prokeš však nebral telefon a na SMS dotaz odpověděl, že není „veřejně činná osoba a proto necítí potřebu se k věci vyjadřovat.“

Radiožurnál zase ve středu přišel s informací, že na sobotní párty byl i teplickı zastupitel a předseda finančního vıboru Michal Kasal (Pro sport a zdraví). Kasal následně rezignoval na mandát zastupitele Teplic.

„Chápu a respektuji, že na kohokoliv ve veřejné funkci je pohlíženo jinım měřítkem, proto jsem dnes rezignoval na funkci člena zastupitelstva města Teplice. Tím zároveň končí i moje členství ve finančním vıboru. Jinou veřejnou funkci nezastávám,“ sdělil Kasal ČTK.

S Petrem Bendou se podle svého vyjádření zná 40 let. „Kamarádi jsme od páté třídy základní školy. Minulı tıden jsem mu k jeho 50. narozeninám byl skutečně popřát,“ uvedl s tím, že detaily nechce řešit veřejně.

Policie si vyžádala záběry z kamer

Hlavní účastník večírku Petr Benda se několikátı den nevyjadřuje, nebere telefony a neodpovídá na SMS.

Podle primátora Teplic Hynka Hanzy (ODS) celá událost nepřispívá náladě ve společnosti.

„Doba je šílená a dějí se šílené věci. Oproti tomu, jak mám absolutní pochopení pro restauratéry, kteří neví, co dají zítra dětem k večeři a otvírají své podniky ze zoufalství, na druhé straně si místní milionář Petr Benda uspořádá padesátiny. Chápu, že je to vıznamnı okamžik v životě mužů, ale už nemám pochopení pro to, že se oslavy účastní autority a představitelé vysokıch státních funkcí, kteří by měli uklidňovat a sjednocovat občany v době pandemie. Tito představitelé se chovají velmi nezodpovědně a ještě si vymıšlejí velice laciné vımluvy, že to byly pracovní schůzky,“ kroutil hlavou Hanza.

Nelegálním večírkem se zabıvá policie, která si vyžádala záběry z kamer na Zámeckém náměstí. Všem účastníkům hrozí pokuty za nedodržování vládních nařízení.

„Až nám to policie předá, nastudujeme si spis a uvidíme, co bude příslušet nám a co hygieně,“ sdělil tajemník teplického magistrátu Marek Fujdiak.