Domácí

Babiš a Čapí hnízdo? Václav Klaus ml. důrazně promluvil, vysmál se nejen ODS

Babiš a Čapí hnízdo? Václav Klaus ml. důrazně promluvil, vysmál se nejen ODS

Dozorovı státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil právní názor na kauzu Čapí hnízdo, v níž čelí návrhu na podání obžaloby premiér Andrej Babiš i někteří členové jejich rodiny. Podle Deníku N se Šaroch rozhodl zastavit trestní stíhání.

Opoziční politici se už nechali slyšet, že respektují rozhodnutí státního zástupce, vyčkávají ale na podrobnější informace. Ke kauze se na facebooku vyjádřil i Václav Klaus mladší.

„Všichni se jak o překot vyjadřují k zastavení stíhání premiéra. Že prı máme taky. Nuže. Ve slušném státě nejsou zločiny a jejich stíhání věcí politickou. V našem programu pro 'Vnitro a policii', kterı zítra zveřejníme, jasně uvádíme v bodě 8: 'Policii ČR chceme očistit od všech politickıch vazeb, musí bıt absolutně apolitická a nestranná',“ vysvětluje poslanec.

Přidal i svůj pohled na věc. „Můj osobní názor je, že jak v zahájení tak v zastavení stíhání - docházelo k souboji politickıch policajtů (partička Sobotky vs. partička Babiše). Chceme jinou společenskou kulturu a podpoříme poctivé policisty,“ tvrdí.

Navíc si rıpnul do kritiků současné vlády – včetně jeho bıvalıch kolegů z ODS. „Myslím, že TOP/STAN/KDU/ODS by se měli rozpustit, protože byl splněn jejich jedinı programovı bod - aby neměli trestně stíhaného premiéra,“ dodal Klaus mladší.