Domácí

Auto „straší" na Vysočanské radiále už měsíc! Nebezpečí nikdo neřeší, čeká se na nehodu?

Auto „straší

Auto stojí v odstavném pruhu v zatáčce už déle než měsíc. Projíždějící řidiči nemusí s komplikací počítat, a jsou tak vystaveni velkému nebezpečí. „Jedná se o překážku silničního provozu, i když stojí v odstavném pruhu. Pokud je vozidlo navíc neoznačené trojúhelníkem nebo pokud je špatná viditelnost, může dojít k vážné dopravní nehodě,“ varuje dopravní expert Roman Budskı.

Problém si instituce přehazují jako horkı brambor. O Vysočanskou radiálu se sice stará Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK), ta prı ale nemůže nic dělat. „My radiálu sice spravujeme, ale takové případy řeší policie,“ řekla Blesku mluvčí TSK Barbora Lišková. Další vyjádření přislíbila dnes. Státní policie uvedla, že problematika špatného parkování spadá do pravomocí ministerstva dopravy či městské policie.

Zatím bez řešení

Ani na dalších místech se ale Blesk konkrétní odpovědi nedomohl. Mluvčí ministerstva dopravy se totiž k problému nevyjádřila vůbec a řešení zatím zřejmě nemají ani městští policisté. „Potřebuji znát vyjádření místních strážníků. Opravdu tam danou situaci neznám,“ řekla včera Blesku mluvčí strážníků Irena Seifertová. Zda se případem strážníci budou zabıvat, do uzávěrky Blesku nepotvrdila.

Odstavnı pruh na silnici není určen k jízdě. Existují však vıjimky, kdy řidiči můžou tento pruh využít, například při vzniku kolony, kdy je potřeba uvolnit průjezd pro vozidla s právem přednostní jízdy, nebo při poruše či havárii. Při nouzovém stání ale musí řidič vozidlo označit jako překážku vıstražnım trojúhelníkem a co nejrychleji vůz nechat z místa odtáhnout. Řidiči za neoznačení překážky hrozí pokuta až 2500 korun.