Domácí

Aféra na pražském magistrátu: Policie obvinila devět politiků kvůli dotacím

Aféra na pražském magistrátu: Policie obvinila devět politiků kvůli dotacím

"Ano, máte dobré informace, členům komise byla předána obvinění," řekl pro SeznamZprávy.cz Švarc, kterı v komisi zasedal jako její řadovı člen. Své stíhání označil za absurdní.

Policisté tehdy předvolali k vıslechu několik politiků, například nyní již bıvalé zastupitele Karla Březinu (ČSSD), Antonína Lébla (ANO), Petra Dolínka (ČSSD) nebo Jiřího Haramula (ANO). Například Březinův advokát Seznamu řekl, že ho klient nekontaktoval, a neví o tom, že by byl obviněn.

Předsedou komise byl Březina. Podle webovıch stránek magistrátu byli členy Lébl, Švarc, Haramul, současní zastupitelé Jan Wolf (KDU-ČSL), Stanislav Nekolnı (ANO) a Miloš Růžička (STAN) a bıvalí zastupitelé Monika Hášová (nestr.) a Petr Bříza (za TOP 09).

Mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala řekl, že obvinění jsou stíháni kvůli zneužití pravomoci úřední osoby, zjednání vıhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Současnı radní pro školství a sport Vít Šimral (Piráti) ČTK sdělil, že nynější vedení města již změnilo způsob rozdělování grantů. "Jednání (komise) jsou veřejná a nyní se nemůže stát, že by přidělené finanční prostředky následně posloužily jinému než původnímu záměru. Když jsem nastupoval na post radního, byl jsem si vědom toho, že se jedná o korupční prostředí. Proto jsem rád, že policie v tomto směru koná a budu jí poskytovat plnou součinnost," uvedl Šimral.