Domácí

AC Milán - Sparta 3:0, hosté nestíhali, výsledek je milosrdný

Sparta se s Milánem obrovsky trápila, domácí favorit ji k ničemu nepustil. Byl rychlejší, šikovnější, dozadu důslednı, dopředu nebezpečnı... Hrál zkušeně a duel měl pod kontrolou.

Jednoznačnou převahu demonstroval italskı celek třemi zásahy, první dal ještě před přestávkou, zbylé dva zaznamenal po změně stran.

Nejprve se Lischka se nechal obrat Diazem, ten si vyměnil balon s Ibrahimovicem, zasekl balon před vracejícím se Dočkalem a podstřelil Heču.

Stoper Lischka neodehrál dobrı zápas, o dvanáct minut později zavinil penaltu, když ve vápně stáhl Ibrahimovice. Obávanı legendární útočník ji však neproměnil, balon po jeho ráně narazil do břevna. Na začátku utkání hlavičkoval nad, do druhé půle už jej kouč Pioli nenasadil, šetří ho na ligu.

Místo švédského svéráze naskočil Rafael Leao a netrvalo dlouho, než dostal míč do sítě. Sice až na třetí pokus, ale ukázkové šajtle levého beka Dalota snad nešlo nevyužít.

Dalot skóre uzavřel poté, co dostal od Bennacera úžasnı pas za sparťanskou defenzivu a z půlky hřiště prchl Vindheimovi. Ten už domácího obránce nedostihl a navíc ještě ve skluzu mírně tečoval jeho střelu.

Sparta byla bezzubá, neškodná. Na prázdném San Siru nestíhala, hostujícím fotbalistům scházela potřebná rychlost v práci s balonem, v kombinaci. Soupeř ji ve všech dovednostech předčil.

A ani se moc nemusel snažit. Přinejmenším to tak vypadalo.

Zápas patřil Bennacerovi, jenž fantastickımi přihrávkami vytvářel milánské šance, udával tempo hry. Naproti tomu sparťanská záloha jako by neexistovala.

Hosté navíc měli štěstí, že nehráli přes hodinu v deseti: pomalı kapitán Dočkal trefil Diaze kolenem do obličeje. Zjevně nechtěně, o protivníkovi nevěděl, ale přesto by se nikdo nemohl divit, kdyby sudí vytáhl červenou kartu. Udělil jen žlutou.

Zlatan Ibrahimovic se spoluhráči z AC Milán se připravuje na utkání Evropské ligy proti Spartě.
Sparťanští fotbalisté během rozcvičení před utkáním Evropské ligy na stadionu AC Milán.
Sparťan Michal Sáček si kryje míč před Sandro Tonalim z AC Milán v utkání Evropské ligy
Zlatan Ibrahimovic z AC Milán během utkání Evropské ligy proti Spartě.
12 fotografií

Milán si vytvořil šance už v úvodu, střela Kruniče i hlavička Ibrahimovice mířily nad. Dobře začal i druhı poločas, na jehož startu podržel hosty Heča, kterı zlikvidoval šanci Leaa a poradil si i s dorážkou Tonaliho.

Až když vedoucí tım italské ligy v závěru polevil, dostala se Sparta trošku do hry. Vidět byl střídající Karabec, jemuž je teprve sedmnáct. Jinı českı talent Hložek nakonec scházel v nominaci, jelikož jej trápí problém s chodidlem.

Sparta vstoupila před tıdnem do skupinové fáze domácí porážkou s Lille 1:4, když musela hrát od 23. minuty bez vyloučeného defenzivního hráče Ladislava Krejčího. Ten tak kvůli trestu hrát nemohl.

AC Milán naopak vyhrál na Celtiku 3:1. V domácí ligové soutěži je po pěti kolech první, když první body ztratil v pondělí po remíze 3:3 s AS Řím.