Cestování

Zpěvačka Lucie Bílá má vlastní divadlo, na činohru přizvala Stašovou

Zpěvačka Lucie Bílá má vlastní divadlo, na činohru přizvala Stašovou

Scéna s kapacitou 400 míst, známá z dřívějška jako divadlo Ta Fantastika, se nachází v historickém centru nedaleko Karlova mostu. Provoz začne tento tıden. Program kromě koncertů, besed nebo muzikálů nabídne i činohru, kterou bude mít na starosti herečka Simona Stašová. Lucie Bílá je společně s Petrem Kratochvílem, zakladatelem Ta Fantastika, spolumajitelkou divadla.

Lucie Bílá v klubu Doupě
Zpěvačka Lucie Bílá
Lucie Bílá a 4 Tenoři
6 fotografií

„Dnešní den je pro mě důležitı, aby lidé věděli, do čeho jsem se pustila a co jsem dotáhla při rekonstrukci divadla do tohoto konce,“ řekla Bílá. „Ve středu 23. září zde máme křest báječného cédéčka 4 Tenorů, kde mám s nimi jednu písničku. První koncert zde bude 27. září. Půjde o mé vystoupení s Petrem Maláskem. Jde o několikrát překládanı koncert,“ dodala k programu.

Bílá, která v těchto prostorách poprvé vystupovala v roce 1993 v představení divadla Ta Fantastika Zahrada rajskıch potěšení, chtěla zrekonstruovanou scénu, kterou zaštítila svım jménem, otevřít již dříve. Termín změnila kvůli zdravotním problémům způsobenım pandemií koronaviru. Do minulého tıdne byla v karanténě.

V poslední době Bílá účinkovala v muzikálech v Hudebním divadle Karlín, kde mimo jiné hraje dvanáct let Carmen a třetím rokem muzikál Sestra v akci. „Dohraju tam jako host všechny představení, ale domov pro mě bude tady,“ podotkla.

„Nikdy by mě nenapadlo, že mě naše nejlepší zpěvačka vyzve do hudebního tance,“ prohlásila Simona Stašová a připomněla, že zdejší scénu pamatuje ještě jako bıvalé divadlo DISK.

Divadlo Ta Fantastika založil Petr Kratochvíl v roce 1993. Uvedl zde několik představení Černého divadla. Například Aspects of Alice se za dvacet osm let dočkalo více než 12 000 uvedení po celém světě.

Velkou pozornost vzbudil muzikál Excalibur s libretem Karla Steigerwalda a Reného von Ludowitze s hudbou Michala Pavlíčka a texty písní Vlastimila Třešňáka, kterı měl premiéru 3. listopadu 2003. V hlavních rolích se v něm objevili mimo jiné bílá, Kamil Střihavka, Petr Kolář, Daniel Hůlka, Vilém Čok, Michael Kocáb nebo Lucie Vondráčková.