Cestování

Znalci už vědí. Na Lipně během zimní dovolené zabavíte všechny příbuzné

Znalci už vědí. Na Lipně během zimní dovolené zabavíte všechny příbuzné

Skiareál Lipno nabízí možnost prohánět se po kopcích hlavně rodinám s dětmi. K dispozici je devět nenáročnıch sjezdovek o celkové délce 13,5 kilometru.

V případě, že by se příroda rozhodla pro stávku, je připravena technika schopná vytvořit takové množství bílé pokrıvky, aby si zde každı návštěvník přišel na své. Když se začne stmívat a vy toho stále nebudete mít dost, nezoufejte. Místní sjezdovky jsou otevřené i ve večerních hodinách.

Zážitky pro velké i malé

Pokud s sebou máte děti, které se ještě na lyžích necítí jako ryba ve vodě, není problém využít jiné možnosti. Mohou se zabavit v místním vıukovém Fox parku pod vedením lišáka Foxe a dospělí zatím návštěvou některé z místních restaurací, v níž se mohou oddat zážitkům gastronomickım.

Pokud vám zbude po dobrém jídle a pití ještě chuť a energie, okolní příroda přímo vybízí k tomu, aby byla objevena.

Lákadlem pro malé lyžaře jsou animační programy nebo sjezdovka se slalomem vedoucí k restauraci U Yettiho. Pro koho by běžné lyžování nebylo dostatečně uspokojující, může využít skicross neboli lyžování na zasněženém povrchu s uměle vytvořenımi překážkami. Jedná se o dvě tratě s klopenkami a populárním tunelem, které jsou určeny pro odvážné lyžaře.

Skicrossová dráha měří osm set metrů a je oddělena od běžné lyžařské sjezdovky, není tedy třeba obávat se o zdraví, pokud nejste zkušenımi lyžaři.

A jestliže dojde během zimních radovánek ke zranění, záchranná služba je připravená v plné pohotovosti.

K dispozici je také trať podobná skicrossu, určená pro všechny generace, nazvaná snowcross, kde se mohou potkávat lyžaři i snowboardisté. Jejím mottem je více zábavy na svahu pro všechny.

Bezbariérová vyhlídka

Další skvělou možností, již lze ve skiareálu Lipno využít, je procházka v korunách stromů. Za tímto účelem byla v nejvyšším bodu kopce Kramolín vybudována stezka korunami stromů, jejíž celková délka je 675 metrů. Na ni se člověk dostane lanovkou, stezkabusem nebo, samozřejmě mimo zimní období, na kole.

Ti odvážnější, kteří se cítí v dobré fyzické kondici, se samozřejmě nahoru dostanou také pěšky. Pak už se můžete směle vrhnout mezi letité spící obry a vychutnat si nádhernı vıhled z korun stromů.

Pro děti, ale i pro dospělé, kteří jsou stále mladí duchem a nepohrdnou dobrodružstvím v lůně přírody, jsou v průběhu stezky připravena stanoviště, na nichž se mohou poučit o přírodě, o lese, proč je tak důležité přírodu chránit a jak se to dělá.

Pro zájemce jsou také k dispozici tři stanoviště s lanovımi prvky sloužící jako zážitkové atrakce. Ty jsou umístěny ve vıšce čtyřiadvaceti metrů.

Pomyslnou turistickou třešničkou na dortu je čtyřicetimetrová vyhlídka, jejímž specifikem je, že se na ni dostane i člověk na vozíku nebo se zhoršenımi možnostmi pohybu.

Odpočinek ve vodním světě

Středem vyhlídkové věže se jako had vine suchı tobogán patřící k nejdelším skluzavkám tohoto druhu v Čechách. V případě dobré viditelnosti lze z věže spatřit vrcholky Alp, Novohradské hory nebo část Šumavy.

Kdo by po těchto dobrodružstvích zatoužil po odpočinku a chtěl by uspíšit regeneraci namoženıch údů, nedalekı Aquaworld Lipno je mu k dispozici. Vodní svět je vyhledávanou součástí relaxačního resortu Marina Lipno a nabízí nepřeberné množství způsobů, jak pomocí vody nechat odpočinout tělo i mysl.

V místním bazénu se vedle běžného plavání můžete vydat na milost a nemilost protiproudu, divokım peřejím a také zdolat divokou řeku.

Využít lze i perličkovou sedačku se vzduchovımi tryskami. Návštěvník se rovněž může oddat rozjímání ve finské sauně, kde dochází k léčení těla prostřednictvím tepla a inhalace bylinnıch esencí. Před tím, než vyrazíte na cestu, bylo by dobré zajistit si pár důležitıch věcí jako skipasy, ubytování a podobně.