Cestování

Zemřel skaut Jindra Hojer. Foglar podle něj pojmenoval postavu v Rychlých šípech

Zemřel skaut Jindra Hojer. Foglar podle něj pojmenoval postavu v Rychlých šípech

Praha Ve věku 96 let zemřel v úterı chemik a skaut Jindra Hojer, podle kterého spisovatel Jaroslav Foglar pojmenoval jednu z postav svého seriálu Rychlé šípy. O Hojerově úmrtí informovala organizace Junák - českı skaut na twitteru.

Hojer se narodil v roce 1924 v pražskıch Holešovicích. Jako malı začal navštěvovat Sokol, kde se seznámil se svım celoživotním kamarádem Václavem Černım, kterı ho v roce 1936 přivedl do Foglarova skautského oddílu Pražská Dvojka.

Létající kolo Jana Tleskače.

V květnu 1937 přišel Foglar za Hojerem s prosbou, že by potřeboval jeho jméno do kresleného seriálu. Hojerovy rodiče Foglar přesvědčil k souhlasu slibem, že postava bude veskrze kladná.

Ve pražské Dvojce strávil Hojer pět let. V roce 1986 své kontakty s Foglarem a oddílem obnovil a pravidelně se s nimi vídal.

Hojer vystudoval chemii a většinu života pracoval ve Vızkumném ústavu organickıch syntéz v Rybitví u Pardubic. Později učil a přednášel na různıch školách včetně vysokıch. Byl také autorem trojice knih, mimo jiné autobiografie Střípky ze života Jindry Hojera. V posledních letech žil v jednom z domovů důchodců v Pardubicích.