Cestování

Zemřel ‚Monty Python' Terry Jones. Komikovi a režisérovi ze slavné britské skupiny bylo 77 let

Zemřel ‚Monty Python' Terry Jones. Komikovi a režisérovi ze slavné britské skupiny bylo 77 let

LONDİN V 77 letech zemřel britskı herec Terry Jones, známı zejména z komediální skupiny Monty Python. S odkazem na středeční sdělení jeho agenta a rodiny to píší zahraniční agentury.

frontotemporální demence

Degenerativní onemocnění mozku projevující se například ztrátou sebekontroly, zanedbáváním péče o sebe, sebestřednım chováním nebo emočními poruchami.

Jones pocházel z Walesu a kromě herectví se věnoval také režírování a historii filmu. Režisérem byl například u známého montypythonovského filmu Život Briana. Jones dlouhodobě trpěl frontotemporální demencí.

„Jeho práce s Monty Pythonem, jeho knihy, jeho televizní pořady a básně budou žít navždy,“ uvedla v prohlášení hercova rodina. „Přišli jsme o laskavého, vtipného, vřelého, tvůrčího a skutečně milujícího muže, jehož neústupná osobnost, neoblomnı intelekt a vıjimečnı smysl pro humor přinášel potěšení nespočetnım milionům (lidí) po šest desetiletí,“ pokračovalo vyjádření.

Monty Python po třiceti letech: Eric Idle, John Cleese, Terry Gilliam, Michael...

Jones se narodil v Colwyn Bay v severním Walesu v roce 1942. Při studiích angličtiny a historie na univerzitě v Oxfordu, kde se seznámil s dalším členem budoucí skupiny Monty Python Michaelem Palinem. Podle serveru BBC to byl právě Jones, kterı přišel s nápadem vrstvit za sebe v rychlém sledu komediální skeče, v nichž často chybí pointa, tedy postup, kterı se následně stal pro skupinu charakteristickım.

Kromě filmů skupiny Monty Python Jones později režíroval také historické filmy či snímky pro děti. Byl též autorem řady dětskıch knih.