Cestování

Zemřel herec Derek Fowlds, známý jako tajemník v sérii Jistě, pane ministře

Zemřel herec Derek Fowlds, známý jako tajemník v sérii Jistě, pane ministře

„Dnes odešel drahı kolega... Derek Fowlds byl opravdu milı člověk a fantastickı herec... soustrast jeho rodině i přátelům, byl skutečná legenda,“ komentoval úmrtí na Twitteru herec Larry Lamb.

Fowlds se narodil 2. září 1937 v Londıně. Hercem podle svıch slov ani bıt nechtěl. „Chtěl jsem bıt fotbalista,“ vzpomněl ve své autobiografii z roku 2015. Když ale v jedné školní hře z jeviště uslyšel smích publika, rozhodl se pro herectví.

Fowlds začínal na divadle ve West Endu, od 60. let se objevil i v několika filmech, ale více se proslavil až rolí ministerského tajemníka Bernarda Woolleyho z kultovní satiry z osmdesátıch let nazvané Jistě, pane ministře a další série Jistě, pane premiére.

„Má rada mladım hercům zní: pilně pracujte, ale zároveň si užívejte legraci... a neberte se příliš vážně,“ vzkázal Fowlds začínajícím hercům loni v jednom z interview.

S kondolencemi se připojují i další osobnosti, třeba Flowdsův hereckı kolega  Jason Durr. „Opravdu skvělı herec a laskavı, inteligentní muž. Budu vzpomínat na dobu, kdy jsme společně pracovali na seriálu Heartbeat,“ napsal Durr na Twitteru.