Cestování

,Zatajovat něco je těžké.' Ozzy Osbourne přiznal, že trpí Parkinsonovou chorobou

,Zatajovat něco je těžké.' Ozzy Osbourne přiznal, že trpí Parkinsonovou chorobou

Londın Jednasedmdesátiletı britskı rocker Ozzy Osbourne oznámil, že trpí Parkinsonovou nemocí. O své diagnóze ví už téměř rok, řekl v pořadu Good Morning America televize ABC.

„Je mi lépe, nyní přiznávám svım fanouškům, že mám Parkinsonovu nemoc,“ řekl Osbourne. „Zatajovat něco je těžké - nikdy se s tím necítíte dobře. Cítíte se provinile. Utajování mi moc nejde,“ dodal.

„Před necelım rokem jsem byl v otřesném stavu,“ popisuje hudebník, kterı se proslavil působením v heavymetalové kapele Black Sabbath i během sólové kariéry. Jeho zdravotní stav zhoršilo i to, že upadl a musel na operaci krku, po které měl „pošramocené“ všechny nervy. Od operace má prı jednu ruku znecitlivělou. Loni v únoru a březnu zrušil koncertní turné nazvané No more tours 2. Fanouškům tehdy tvrdil, že potřebuje nabrat síly po zápalu plic.

V současnosti se Osbourne cítí lépe a je odhodlanı znovu vyrazit na turné, jeho manželka Sharon ale řekla, že v dubnu ho čeká léčba ve Švıcarsku. V listopadu má vystoupit v pražské O2 areně společně s britskou kapelou Judas Priest.

Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy. Lidé s touto diagnózou postupně nejsou schopni ovládat nebo kontrolovat svůj pohyb. Toto onemocnění je nevyléčitelné, je však možné utlumit jeho příznaky a zpomalit jeho průběh.