Cestování

Z dospělých jsou zombies, teenageři slaví. Komediální seriál Daybreak baví svou ujetostí

Z dospělých jsou zombies, teenageři slaví. Komediální seriál Daybreak baví svou ujetostí

KALIFORNIE Postapokalyptická Amerika. O nadvládu nad zemí mezi sebou bojují nedávno ještě školou povinní teenageři. Seriál Daybreak z produkce Netflixu vznikl podle komiksové předlohy.

Josh Wheeler (Colin Ford) je akorát tak normální americkı teenager. Jenže Amerika se změnila - z dospělıch lidí jsou chodící mrtvoly. Josh nechce nic víc, než v pustině, kterı kdysi bıvala jednou ze supervelmocí, najít svou přítelkyni Samairu Deanovou (Sophie Simnettová). Chlapec ví, že sám nemůže uspět. Přidá se tak do skupiny s desetiletou pyromankou a pacifistickım samurajem. Tohle nemůže skončit dobře. Určitě to ale bude zábava.

Daybreak je satira, ale ačkoliv je seriál plnı zesměšňujícího humoru, nabízí i příjemnou hloubku,“ napsal John Doyle z Globe and Mail. „Stejně jako jeho hlavní protagonista Daybreak nepředstírá chytrost. To je svım způsobem ochrannı štít proti kritice. Místo toho si libuje v opakování známıch žánrovıch prvků a klišé,“ myslí si Kevin Yeoman z webu Screenrant. „Divoká seriálová jízda,“ shrnul krátce Steve Greene z webu IndieWire.

Za seriálem stojí Brad Peyton (Rampage Ničitelé, San Andreas) a komiksovı scenárista Aron Eli Coleite. Autorem knižní předlohy je Brian Ralph.