Cestování

Walt Disney přejmenoval slavnou značku, 20th Century Fox po 85 letech končí

Walt Disney přejmenoval slavnou značku, 20th Century Fox po 85 letech končí

Z obou značek, televizní i filmové, tak vypadl název Fox, loga však zůstanou velmi podobná těm dosavadním a ponechají si rovněž slavnou fanfárovou melodii a zobrazení světlometu.

Disney loni dokončil dohodu o převzetí většiny mediálních aktivit skupiny Fox mediálního magnáta Ruperta Murdocha za 71,3 miliardy USD (1,6 bilionu Kč).

Disney také přejmenoval další televizní studia. ABC Studios a ABC Signature Studios budou nyní ABC Signature, zatímco z Fox 21 Television Studios se stane Touchstone Television.

Televize 20th Century Fox Television, jejíž kořeny sahají do roku 1949, byla domovem některıch nejslavnějších televizních pořadů, včetně původního seriálu Batman a seriálů M*A*S*H a Simpsonovi. Nové logo se začne objevovat u seriálů, které se začnou vysílat letos na podzim. U již odvysílanıch titulů zůstane původní logo a název.

Obıvací pokoj ze seriálu Simpsonovi
Z Cameronova filmu Avatar
Kellye Nakahara s Alanem Aldou v seriálu M.A.S.H.
Záběr z filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera
5 fotografií

Filmové studio 20th Century Fox je známé produkcí některıch z největších filmů všech dob, jako je Avatar a Titanic. Značka vznikla v roce 1935, kdy se spojily Twentieth Century Pictures a Fox Films.

Disneyho filmová historie sahá do roku 1937, kdy vznikl film Sněhurka a sedm trpaslíků. Nyní zahrnuje také firmu Lucasfilm, která vlastní práva na filmovou ságu Star Wars, nebo společnost Marvel Studios.

Odstranění slova Fox ze všech studií Disney má smysl, protože by mohlo mást spotřebitele. Součástí skupiny Fox totiž zůstaly značky jako Fox Entertainment, Fox Sports a Fox News, které nemají nic společného s firmou Walt Disney, dodala CNN.