Cestování

Vzpomeňte si díky klipu kapely Antikvartet na Dušana Vančuru

Vzpomeňte si díky klipu kapely Antikvartet na Dušana Vančuru

Vydání alba se Dušan Vančura už bohužel nedočkal, zemřel letos 16. dubna. Zavzpomínat si na něj ale můžete prostřednictvím aktuálně vydaného alba, z něhož vzešel klip k písni Desatero.

Skupina Antikvartet
Antikvartet
4 fotografie

V kontextu desky jde o velmi důležitou skladbu. Jednak inspirovala název alba, Desatero setkání s Medvíďaty, ale hlavně celému studiovému dílu vytvořila koncept. Desatero skladeb Antikvartetu a desatero skladeb s dětskım sborem Medvíďata.

Jde o duchovní píseň – autorem textu je Dušan Vančura a jde o nové zpracování spirituálu I’m Free. Inspirací autorovi textu bylo biblické Desatero.

Videoklip vznikl v závěru léta v malebném prostředí jižních Čech. Záběry přírody v okolí rybníkářské oblasti Chlumu u Třeboně střídají obrazy exteriéru i interiéru kostela Všech Svatıch v Lutové a obrázky ze soukromıch rodinnıch prostor Dušana a Zuzany Vančurovıch, kde se objeví Antikvartet v aktuálním personálním obsazení.

V závěru se jako  vzpomínka objeví záběr z jednoho z posledních velkıch vystoupení Antikvartetu spolu se svım zakladatelem Dušanem Vančurou.