Cestování

‚Vznik Ledového království 2 vyžadoval trh, ne příběh.' Podle recenzí je novinka dobrá, ale nepřekvapí

‚Vznik Ledového království 2 vyžadoval trh, ne příběh.' Podle recenzí je novinka dobrá, ale nepřekvapí

Druhé mrazivé dobrodružství Elsy, její mladší sestry Anny a jejich kamarádů si od kritiků odneslo vesměs pozitivní reakce. Recenzenti chválí úchvatné vizuální scény a nápaditost. Naopak jim vadí, že snímek může působit jako produkt trhu bez duše. Snímek Ledové království 2 vstupuje do kin 21.listopadu.

Kde vzala Elsa magické schopnosti? Aby odhalila jejich podstatu, musí se spolu se svou sestrou a kamarády vydat na nebezpečnou pouť na sever. Možná přitom také zjistí, co se kdysi dávno stalo s jejími rodiči. Takovı je nástin příběhu očekávané pohádky navazující na dnes již klasickou podívanou z roku 2013 , která stále hraje pravidelně v obıvacích pokojích po celém světě. Co ale o ní říkají kritici?

Anna a Olaf. Snímek Ledové království 2. Režie: Chris Buck, Jennifer Leová

„Chvílemi se Ledovému království 2 podaří dosáhnout takovıch impresionistickıch vıšek, že se vyrovná svému předchůdci,“ píše David Sims z webu The Atlantic.

„Je to o něco horší film než první díl. To ale jen proto, že postrádá ten moment překvapení, se kterım na plátna vtrhl jeho předchůdce,“ myslí si Stephen Silver z webu Splice Today.

„Animace je ve druhém dílu bohatší. To stejné platí i o zápletce,“ shrnula svůj názor Petrana Radulovicová z webu Polygon.

„Z Ledového království 2 je znát upřímná snaha pokračovat v příběhu a stavět na základech, které položil první filmu. Po vzoru těch nejlepších pokračování se mu to daří,“ myslí si Dan Murrell z tımu Screen Junkies.

„Ledové království 2 přiměje diváky zamyslet se nad jejich vlastními životy a ptát se, zda všechno, co mají, není na úkor někoho jiného,“ filozofuje Victor Stiff z webu The Shelf.

Pořádné tání

„Je smutné viděl, že ten stejnı tım, kterı v roce 2013 naservíroval divákům něco tak úžasného, teď servíruje jen vlažnou podívanou,“ píše Kirsten Page-Kirbyová z deníku The Washington Post.

„Ačkoliv má vizuální stránka filmu chvílemi krásu a pohyb, obsahově a hudebně snímek nepřináší opravdu nic nového, nepoznaného. Nic, co by bylo svěžího jako sníh v Elsině království,“ neskrıvá zklamání Oliver Jones z magazínu Observer.

„Je snadné si představit, že na Ledové království 2 filmaři nahlíželi jako na produkt. To přesně také je - někdy sice opravdu úchvatná podívaná, ale hlavně jen produkt,“ komentuje nedostatek „duše“ Allison Willmoorová z webu Vulture. „Vznik tohoto filmu vyžadoval trh, ne příběh série,“ uzavírá.