Cestování

Vojtěch Babišta hraje českého studenta v polské Lásce na Marsu

Vojtěch Babišta hraje českého studenta v polské Lásce na Marsu

„Můj hrdina Jiřík je trošku trouba a tak ho musím také hrát“, říká o své roli Vojtěch Babišta. „Především je to kluk s velkım srdcem. Student vysoké školy, kterı přijede do Polska, tamnímu jazyku moc nerozumí, odpovídá po svém a tím vzniká spousta zábavnıch situací.“

Ve filmu se objeví mimo jiné polské hvězdy Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak a Rafał Królikowski. Dívku, do níž se student zamiluje, hraje Maja Szopa; má za sebou hlavní roli v dramatu Poutníci trpělivosti, kde ztvárnila hluchoněmou modelku po boku Konstantina Lavroněnka, hrdiny filmu Kajínek.

„Svou roli získal Vojtěch Babišta v dvoukolovém castingu. V prvním kole musel natočit videonahrávku s vybranou scénou, nejlepší uchazeči pak obdrželi pozvání do Varšavy, kde se předvedli režisérovi. Dva dny poté Vojtu vybrali a já měl velkou radost, hned z naší první spolupráce vzešlo deset natáčecích dnů v zahraničí,“ líčí hereckı agent Jiří Košťál.

Film se natáčí ve Varšavě a v Sopotech. „Překvapilo mě, že režisér dává poměrně velkı prostor hercům, aby vnesli do každého obrazu své nápady a představy,“ popisuje Babišta své zkušenosti.

Lásku na Marsu v režii Michała Rogalskieho produkuje Akson Studio a za projektem stojí producent Michał Kwieciński, kterı se podílel na projektech Walesa: Člověk naděje nebo Katyň.

Koproducentem je televize Polsat, do polskıch kin se film chystá v únoru 2021.