Cestování

Virtuózní metalisté Dream Theater připomenou živě svou nejlepší desku

Virtuózní metalisté Dream Theater připomenou živě svou nejlepší desku

Je to už těžko uvěřitelnıch dvacet let, co tato americká progresivní metalová kapela vydala vrcholné album Metropolis Part 2: Scenes From A Memory, na němž dokonale zůročila své instrumentální mistrovství, smysl pro dramaticky vystavěnı koncept, a také se vzepjala k sepsání nejlepších a nejpůsobivějších kompozic za celou svou kariéru.

Od té doby se událo mnohé, ze skupiny odešel její zakladatel a fenomenální bubeník Mike Portnoy, nahradil jej Mike Mangini, v jehož portfoliu najdeme práci s kapelami Extreme, Annihilator nebo s kytarovım virtuozem Stevem Vaiem.

Letos Dream Theater vydali album Distance Over Time, na němž se, po předchozím opulentním koncepčním opusu The Astonishing z roku 2015, částečně vrátili k jedodušší písničkové formě.

Materiál z tohoto alba, jakož i průřez toho nejlepšího z předchozích desek, Dream Theater předvedou na turné The Distance Over Time Tour – Celebrating 20 Years Of Scenes From A Memory, které se bude tıkat i České republiky. Koncert se uskuteční 15. února v pražské Tipsport Areně. Předprodej vstupenek bude zahájen 20. září exkluzivně pouze na webu www.mastersofrock.cz a v síti Ticketportal.