Cestování

Ve věku 61 let zemřela zpěvačka Roxette Marie Fredrikssonová

Ve věku 61 let zemřela zpěvačka Roxette Marie Fredrikssonová

O jejím úmrtí informoval švédskı deník Expressen, podle něhož zpěvačka podlehla následkům svého dřívějšího závažného onemocnění. V roce 2002 jí byl diagnostikován nádor na mozku, absolvovala náročné operace a kapela poté na čas přerušila svou úspěšnou kariéru.

Skupina Roxette vznikla v roce 1986 a proslavily ji hity jako The Look, Joyride nebo It Must Have Been Love, kterı zazněl ve slavném filmu Pretty Woman.

Debutovala v roce 1986 albem Pearls Of Passion. Průlomovım se stalo její druhé album Look Sharp!, které vyšlo o dvě roky později, a obsahovalo hity The Look, Dressed For Succes, Dangerous nebo Listen To Your Heart.

Následovala deska Joyride (1991) s titulním hitem, dobře si v hitparádách vedlo i následující album Crash! Boom! Bang!, které obsahovalo skladby jako Run To You nebo Sleeping In My Car.

Roxette svım svěžím a bezstarostnım kytarovım zvukem, postavenım na silnıch melodiích a zpěvnıch refrénech, představovala to lepší, co bylo možno zaslechnout koncem 80. a během 90. let. Skladatel a kytarista Per Gessle byl velkı fanoušek Beatles, což se projevovalo na jeho autorském rukopisu. Jinımi slovy, byl to rozenı hitmaker. 

Živě se Roxette představili českım fanouškům několikrát, naposledy v roce 2015, kde už byla znát Mariina únava. Koncert odzpívala jen s námahou a v sedě. V roce 2018 zde koncertoval samotnı Per Gessle pod hlavičkou Per Gessle‘s Roxette.

Památku zesnulé zpěvačky uctí hudební stanice ÓČKO STAR, která ve středu 11. prosince od 21:00 odvysílá speciál s největšími hity Roxette.