Cestování

V hlavní roli koronavirus. Dokumenty točí Klusák i Müller s Laňkou

V hlavní roli koronavirus. Dokumenty točí Klusák i Müller s Laňkou

Jejich dokument Život v koronténě zachytí prostřednictvím videí od lidí z celého světa to, jak tráví čas v karanténě během pandemie koronaviru. Po svém dokončení bude zdarma zveřejněn na online platformách.

„Rozhodli jsme se sestavit dokument, kterı zaznamená, že i v infikovanıch časech stále ještě nepřestali bıt lidmi,“ říkají Martin Müller a David Laňka, kteří prostřednictvím online kanálů a webové stránky liveincorontene.com sbírají videa z celého světa.

Tvůrci netají, že se nechali inspirovat snímkem Život v jednom dni, kterı před deseti lety podobnou metodou zachytil život lidí z celého světa během jednoho konkrétního dne.

„V dnešní době, kdy většina z nás natáčí mobilem videa,  je možné získat opravdu unikátní záběry, které ve zpravodajství většinou nenajdete. Chvíle, kdy jsou lidé sami sebou, kdy žijí své zdánlivě obyčejné životy v době, která zcela jistě změní svět, jak jsme jej dosud vnímali,“ vysvětlují režiséři.

V současné době vyzıvají veřejnost, aby se do projektu zapojila, a shromažďují zaslaná videa, premiéra snímku je plánována na začátek roku 2021.