Cestování

Utrpení hvězdy. Zdrogovali mě a znásilnili, přiznala po deseti letech zpěvačka Duffy

Utrpení hvězdy. Zdrogovali mě a znásilnili, přiznala po deseti letech zpěvačka Duffy

LONDİN Velšská zpěvačka Duffy (vlastním jménem Aimée Ann Duffyová) na svém Instagramu přiznala, že kariéru ukončila prakticky beze slova poté, co byla zdrogována, znásilněna a několik dnů držena v zajetí. Podle svıch slov se s otřesnım zážitkem konečně vyrovnala.

Zpěvačka Duffy vydala dvě úspěšná alba Rockferry (2008) a Endlessly (2010). Poté se na deset let odmlčela a fanoušci jejího velmi charakteristického hlasu deset let pátrali, co se s Duffy vlastně stalo. Nyní dostali prostřednictvím sociálních sítí odpověď.

Velšská zpěvačka Duffy.
Velšská zpěvačka Duffy.

„Pravda je taková, a prosím věřte mi, že jsem v pořádku a bezpečí, že mě znásilnili a zdrogovali. Několik dnů mě drželi v zajetí. Přežila jsem, ale vyrovnat se s tímto zážitkem chtělo čas. Nedá se to zlehčovat. Ale můžu vám říct, že těch posledních deset let jsem strávila tisíce a tisíce dnů opětovnım pouštěním slunce do svého srdce. To slunce nyní znovu svítí.“

You can only imagine the amount of times I thought about writing this. The way I would write it, how I would feel thereafter. Well, not entirely sure why now is the right time, and what it is that feels exciting and liberating for me to talk. I cannot explain it. Many of you wonder what happened to me, where did I disappear to and why. A journalist contacted me, he found a way to reach me and I told him everything this past summer. He was kind and it felt so amazing to finally speak. The truth is, and please trust me I am ok and safe now, I was raped and drugged and held captive over some days. Of course I survived. The recovery took time. There’s no light way to say it. But I can tell you in the last decade, the thousands and thousands of days I committed to wanting to feel the sunshine in my heart again, the sun does now shine. You wonder why I did not choose to use my voice to express my pain? I did not want to show the world the sadness in my eyes. I asked myself, how can I sing from the heart if it is broken? And slowly it unbroke. In the following weeks I will be posting a spoken interview. If you have any questions I would like to answer them, in the spoken interview, if I can. I have a sacred love and sincere appreciation for your kindness over the years. You have been friends. I want to thank you for that x Duffy Please respect this is a gentle move for me to make, for myself, and I do not want any intrusion to my family. Please support me to make this a positive experience.

Příspěvek sdílel uživatel @ duffy,

Dříve o svıch problémech nechtěla mluvit kvůli smutku. Ze stejného důvodu nechtěla pokračovat v kariéře. Když ji nedávno kontaktoval jeden z novinářů, zpěvačka se poprvé od traumatu otevřela. „Choval se skvěle a bylo osvobozující o tom konečně mluvit,“ píše na sociálních sítích Duffy. V následujících dnech se zpěvačka chystá zveřejnit větší, mluvenı rozhovor. Vybízí fanoušky, aby jí poslali své otázky.