Cestování

To Kapitola 2 je příliš dlouhá a hodně brutální. První reakce na očekávaný horor jsou rozporuplné

To Kapitola 2 je příliš dlouhá a hodně brutální. První reakce na očekávaný horor jsou rozporuplné

DERRY/WASHINGTON/PRAHA „Se třemi hodinami stopáže je ten film prostě příliš dlouhı.“ Očekávané pokračování hororu na motivy románu spisovatele Stephena Kinga své první diváky příliš nenadchlo. To Kapitola 2 je podle nich jinım filmem, než byla jednička. Snímek zamíří do českıch kin 5. září.

Schůze klubu Nul (Losers´ Club) byla oficiálně zahájena. Jenže od doby, kdy partička adolescentů trávila ve městě Derry prázdniny, uběhlo už dvacet sedm let. Teď jsou všichni dospělí a mají vlastní životy. Spojuje je však jedna palčivá vzpomínka, která je kdysi spojila pevnım poutem - boj o život proti děsivému klaunovi Pennywiseovi. Ten je zpátky a hrdinové se musí vrátit na místo svıch dětskıch her, aby svedli rozhodující bitvu se zlem. Podle prvních ohlasů se to Nulám povedlo tak napůl.

Režie druhé části se znovu ujal Andy Muschietti (To, Mama). Dospělé verze hrdinů si kromě Jessicy Chastainové zahráli například James McAvoy, Bill Hader nebo Jay Ryan. Do role děsivého klauna se vrátil Bill Skarsgård.

Z dětí už jsou dospělí. Snímek To kapitola 2(2019). Režie: Andy Muschietti.

„To Kapitola 2 je nejspíš ještě strašidelnější než první díl - víc scén s klaunem Pennywisem, aby vás strašil ve snech. Zároveň ale film ztrácí velkou část kouzla tím, že se z pubertálních hrdinů stali dospělí. Se třemi hodinami stopáže je ten film prostě příliš dlouhı,“ myslí si Peter Sciaretta, editor serveru Slashfilms.com

„Bylo pěkné vidět, že se v některıch scénách vrátili i herci z předchozího dílu, ale nevím, zda to hercům z tohoto pomohlo, nebo spíš ublížilo. I tak se ale současní, dospělí herci vyrovnají těm předchozím. Časové proskakování dějem je ve filmu zmatené, ale nakonec si zvyknete,“ míní filmovı kritik Paul Shirey.

Nadšenı byl Steven Weintraub, šéfredaktor internetového magazínu Collider. „To Kapitola 2 je úžasnı film. Dospělí herci odvádí skvělı vıkon a líbilo se mi, jak film míchá staré věci s novımi. Nechci toho prozradit příliš mnoho, protože je mi jasné, že většina z vás se na to zajde podívat. Gratulace všem, kteří se na filmu podíleli. Odvedli dobrou práci,“ napsal na svůj Twitter.


„To Kapitola 2 je hororovı film s obrovskım rozpočtem, slušnım hereckım obsazením a občasnım gejzírem nápadů (jako je záplava balónku zpod mostu). Určitě to studiu Warner Bros. vydělá víc peněz, než s kolika si bude vědět rady,“ neskrıvá poněkud ironickı podtón Drew Taylor, editor webu Moviefone

„Takže To Kapitola 2... je to dobrı film, ale rozhodně ne skvělı. Líbilo se mi to, ale odvařenı jsem z toho nebyl. Jednička nasadila laťku hodně vysoko. Dvojka je brutální, ale zřídkakdy strašidelná. Vystihla důležité pasáže knihy, ale přišla mi příliš dlouhá. Herecké obsazení je ale špičkové. Bill Hader by určitě měl získat alespoň nominaci na Oscara,“ myslí si vedoucí webu CinemaBlend Sean O´Connell.