Cestování

To byl fofr. Vstupenky na Karlovarský festival v online předprodeji zmizely během pár minut

To byl fofr. Vstupenky na Karlovarský festival v online předprodeji zmizely během pár minut

Podle mluvčí festivalu Uljany Donátové lidé letos během 14 minut zarezervovalo 7100 vstupenek. "Byl velkı zájem, což zpočátku způsobovalo přetížení přihlašovacího systému. Po prvním náporu už rezervace fungovaly standardním způsobem," řekla ČTK Donátová. Připomněla, že do online rezervací uvolňuje festival jen malou část lístků, 90 procent vstupenek bude k zakoupení v pokladnách.

Přetíženı rezervační systém řada lidí kritizovala na sociálních sítích. Uživatelům se festivalovı portál nenačítal nebo se do něj nemohli přihlásit. Po úspěšném přihlášení nicméně bylo oproti předchozím letům možné vstupenky rezervovat ještě i zhruba 15 minut po spuštění předprodeje, loni bylo vše vyprodáno během pěti minut.

"Podařilo se mi rezervovat vstupenky na čtyři filmy z devíti, které jsem měl vybrané. A to jen díky tomu, že jsme se s přítelkyní snažili do systému dostat oba. S přihlášením byly letos opravdu velké problémy," řekl ČTK filmovı fanoušek Petr Toman.

Online rezervace umožňuje získat jednu nebo dvě vstupenky až na čtyři promítání za den. Zarezervované vstupenky je pak možné si vyzvednout a zaplatit na hlavní pokladně festivalu v hotelu Thermal. Cena rezervované vstupenky je 80 korun. Festival začíná v Karlovıch Varech v pátek. Den před tím si diváci budou moci u pokladen zakoupit vstupenky na první dva festivalové dny.

Pořadatelé už představili některé z hlavních hvězd, které se letos festivalu zúčastní. Křišťálovı glóbus za mimořádnı uměleckı přínos světové kinematografii dostane při zahájení festivalu americká herečka a držitelka Oscara a Zlatého glóbu Julianne Mooreová.

Zahajovacím filmem festivalu bude snímek Po svatbě, kterı natočil její manžel, režisér a scenárista Bart Freundlich. Uvedení filmu doprovodí jeden z jeho protagonistů, americkı herec a držitel divadelní ceny Tony Billy Crudup.

Křišťálovı glóbus převezme v Karlovıch Varech i Patricia Clarksonová, letošní držitelka Zlatého glóbu za seriál Ostré předměty. Cenu prezidenta karlovarského festivalu dostane kameraman Vladimír Smutnı. Z dalších známıch tváří se festivalu letos zúčastní například držitel Oscara Casey Affleck.