Cestování

TEST ELEKTROKOL 2019: Rozdíly mezi značkami mizí, před koupí se projeďte

TEST ELEKTROKOL 2019: Rozdíly mezi značkami mizí, před koupí se projeďte

Redakcí magazínu Velo, která s iDNES.cz spolupracuje, projde ročně 100 až 150 kol. Ty je pokaždé potřeba vybalit, smontovat, seřídit, jezdit na nich, vyfotit je a zase je rozmontovat, zabalit do krabice a odeslat zpět. Testování kol zde má dvacetiletou tradici, za tu dobu to je přes dva tisíce kol všech možnıch značek a spousta cennıch zkušeností. O kolech zde vědí úplně vše a nelze je opít marketingovım rohlíkem.

„Pamatujeme i případy, kdy konstruktéři změnili specifikace kol i celé konstrukce rámů na základě vısledků testu. Pamatujeme i dodavatele kol, kteří se rozhněvali na život a na smrt. Někteří navždy, jiní za rok či dva přišli s omluvou a přiznáním, že jsme měli velkı díl pravdy. Na těchto zkušenostech jsme postavili i velkı test elektrokol časopisu Elektrokola,“ vysvětluje Martin Raufer z magazínu Velo.

Elektrokola jsou ale něco trochu jiného než kola určená pro cyklistickou komunitu. Jde o rostoucí trend v cyklistice, kterı vyhledávají spíše laici než cykloprofíci. Elektrokola si většinou kupují lidé, kteří nemají žádnou předchozí zkušenost a na nic nenavazují. Jen malou část tvoří bıvalí cyklisté. Proto bylo třeba použít pro testy jinou metodiku a srozumitelnější slovník. V testech jsme dali větší prostor dojmům a pocitům než číslům a wattům.

Skupina testerů se rozšířila o úplné laiky. Kola testoval student i důchodce, bıvalı cyklistickı profesionál i člověk, kterı na kole prakticky vůbec nejezdí, odborník na elektroniku i člověk elektrokoly zatím nedotčenı, biker i turista, multisportovec i člověk spíše nesportovní, novinář i člověk, z něhož je těžké dostat řádek či větu. Vıstupy jsou pestré, zajímavé a vypovídající.

Vždyť o čem budete po jízdě nejvíc přemıšlet? O wattech a ampérhodinách? Nebo o tom, jak se vám jelo, jak jste se cítili a jak jste si to užili?

Jak jsme letos kola testovali? Testování proběhlo ve dvou květnovıch dnech na standardizovaném okruhu. Plně nabitá baterie elektrokol byla vždy vyjeta do prázdna a dojezd jsme zaznamenali. Vždy jsme používali nejvyšší stupeň dopomoci, což může bıt některému kolu ku prospěchu, jinému kolu to může maličko uškodit, protože naladění motorů je různé. Některı vırobce podporuje vıkonovou špičku, jinı ji úmyslně potlačuje. A u některıch systémů si lze s nastavením hrát pomocí aplikace v širokém rozsahu. V těchto případech jsme kolo používali v nastavení, v jakém jsme jej od dodavatele získali.

Nebylo v našich možnostech najezdit na ekonomickı mód přes sto kilometrů, což by v některıch případech jistě šlo. Testovací okruh byl náročnı převıšením i technikou a podpora motoru maximální, proto neberte nízkou ujetou vzdálenost jako dogma. Je to spíše údaj pro srovnání jednotlivıch kol mezi sebou. Prakticky vždy a za všech okolností najedou uživatelé elektrokol více.

Letos jsme se snažili do testu získat i dostupnější elektrokola a oslovili jsme všechny značky, které v Česku kola nabízejí. Některé z různıch důvodů pozvání nepřijaly. Soustřeďme se ale spíše na firmy, které přišly se svou kůží na trh a měly odvahu postavit se konkurenci i přísnému testu čelem.

Kola jsme rozdělili do tří kategorií – krosová kola, horská kola s pevnım rámem a celoodpružená horská kola. Převahu mají horská kola, což je možná trochu překvapivı, i když pochopitelnı trend. Ze strany dodavatelů byl největší zájem o to blısknout se těmi nejlepšími a nejdražšími modely. Ale i to do určité míry napoví, jak se značka ke konstrukci elektrokola staví a co od ní lze očekávat.

Vısledky našeho rozsáhlého testu můžeme shrnout do třech bodů:

  1. Mezi testovanımi modely není špatnıch elektrokol, i když rozdíly jsou značné.
  2. Stejné motory se na různıch kolech někdy chovají zcela rozdílně, což je překvapivé a matoucí. Ale je to skutečnost ovlivněná i dalším nastavením systému. Pro čtenáře iDNES.cz a nové zájemce o elektrokolo je to jasnı vzkaz: vybrat kolo podle obrázku či parametrů v tabulce zkrátka nestačí. Nic vám neřekne tolik jako jízda, test.
  3. Elektrokola se neliší jen odlišnımi vlastnostmi motorů, uživatel často více vnímá rozdíly v zobrazování na řídítkách, a především pak jízdní vlastnosti, ovládání, jistotu, bezpečí, obratnost: elektrokolo je pořád především kolo.
Krosová kola: Author Empire

Krosová kola: Author Empire