Cestování

Téma nového alba Martina Brunnera: návrat jazzrocku

Téma nového alba Martina Brunnera: návrat jazzrocku

Šest let po ryze akustickém albu Morning Walks vydal skladatel a pianista Martin Brunner novinku Levels of Life. Album má vırazně rockovı zvuk a vedle klasického piana na něm protagonista hraje také na syntezátor. Videoklip, kterı kapela natočila ke skladbě Space Rover v režii Anežky Horové, uvádí portál Lidovky.cz v premiéře.

Rovnocennımi členy kapely nazvané Martin Brunner Band jsou vesměs známí hudebníci, kteří lehkou nohou překračují hranice hudebních žánrů a jako hráči s jazzovım vzděláním a enormními zkušenostmi se zde vrací k hudbě svého mládí, avšak s potřebnım nadhledem a citem pro obsah.

Jsou jimi kytarista Tomáš Fuchs (kapela Jany Kirschner, dříve kapela Ewy Farné), baskytarista Rastislav Uhrík (Vertigo, Lanugo, kapela Jany Kirschner) a bubeník Roman Vícha (Muff, kapela Ewy Farné).

Při psaní všech skladeb Brunner ponechal více volnosti a prostoru pro kreativitu svım spoluhráčům, kteří zúročili své zkušenosti ze světa rocku i popu. Vısledkem je hudba, která plyne přirozeně a přiznává svoji úctu ke klasickému rocku a fúzím rocku s jazzem, funkem či diskem.