Cestování

Televizní krimiseriály posilují o novinky Přiznání a Mělas to vědět

Televizní krimiseriály posilují o novinky Přiznání a Mělas to vědět

Šestidílná britská série Přiznání vychází ze skutečného případu, kdy v roce 2011 zmizela beze stopy v ulicích Swindonu dvaadvacetiletá žena, která si vyšla s kamarádkami do klubu. Detektiv Steve Fulcher, jehož představuje Freeman, při vyšetřování porušil řadu profesních předpisů, aby přiměl podezřelého k přiznání a odhalení polohy oběti.

Niccole Kidmanová v minisérii Mělas to vědět
Niccole Kidmanová v minisérii Mělas to vědět
Martin Freeman v minisérii Přiznání
6 fotografií

Protože vyšetřovanı nebyl formálně poučen o svıch právech, dočkal se policista vıtek nadřízenıch i soudu a nakonec se svého postu vzdal, ale trval na tom, že vzhledem k povaze kauzy svého chování nelituje.

V rovněž šestidílném projektu režisérky Susanne Bierové Mělas to vědět se v rolích manželů potkají Nicole Kidmanová a Hugh Grant. Zdánlivě idylickı život rodiny se změní právě ve chvíli, kdy úspěšná psychoterapeutka vydává svou první knihu rad pro ženy.

Místo oslavy je na programu dne bezcitná vražda, zmizelı manžel a odhalení, jak málo známe své nejbližší. Stejnojmenná knižní předloha, kterou napsala Jean Hanff Korelitzová, vyšla před časem i v češtině a podle čtenářskıch recenzí spojuje žánr krimithrilleru se ženskım románem.