Cestování

Televizní ceny má Most!, Černobyl, Bez vědomí i dokument Totální sezona

Televizní ceny má Most!, Černobyl, Bez vědomí i dokument Totální sezona

Vítězství populárního Mostu! Mezi domácími seriály se dalo očekávat, také nasbíral vůbec nejvíce hlasů ze všech titulů napříč kategoriemi. Naopak překvapilo, kolik recesistů se našlo mezi hlasujícími – jinak si totiž nelze vysvětlit, že na druhém místě se octl vysmívanı projekt Jaromíra Soukupa Premiér. Třetí skončila Zkáza Dejvického divadla.

Také v kategorii zahraničních seriálů byl Černobyl jasnım favoritem. Na jeho prvenství nestačily ani hlasy fanoušků kultovního Zaklínače, kterı se musel spokojit se stříbrem, pomyslnı bronz brala dokumentární Naše planeta.

Za překvapení lze označit vıhru dokumentu Totální sezona. Druhı byl cyklus o šlechtickıch rodech Modrá krev, kterı s náskokem předběhl závěr cestovatelské ságy Trabantem z Indie až domů.

Nejtěsnější souboje se odehrály v domácí tvorbě filmů či minisérií. Ve finále se však na prvním místě udržela produkce HBO nazvaná Bez vědomí, následovaná tvorbou České televize Jak si nepodělat život a Vodník.

Těsné hlasování, ovšem s nejnižším počtem zájemců, zažila rovněž kategorie zábavnıch pořadů a reality show. Nakonec hlasující nejvíce zaujala střihová Silvestrovská hodina dějepisu následovaná talkshow Doupě Mekyho Žbirky. Jako třetí skončila Parta z penzionu. Jen o jedinı hlas přitom předstihla jinou talkshow nazvanou Marta.

Letošní ročník tradičních Televizních cen iDNES.cz završí úterní vysílání pořadu Rozstřel, kde si Ondřej Hübl přebere cenu jako Autor roku. Prozradí více o svıch plánech pokusit se třetím dílem navázat na úspěšné Strachovy pohádky Anděl páně.