Cestování

TELEVIZIONÁŘ: Tohle bude teprve tanec! Texaský šerif Lebowski

TELEVIZIONÁŘ: Tohle bude teprve tanec! Texaský šerif Lebowski

Premiérovı western Za každou cenu totiž u nás vyšel pouze na DVD. Do kin se nedostal, přestože získal čtyři oscarové nominace. Jmenovitě za nejlepší film, scénář, střih, ale hlavně pro Jeffa Bridgese ve vedlejší, nicméně nepřehlédnutelné roli texaského rangera se šerifskou hvězdou.

Jeho protivníky představují Chris Pine a Ben Foster coby sourozenci, kteří se pro záchranu rodinné farmy pokusí vykrást lichvářskou banku, jež jim hodlá pozemky zabavit. Morálně vzato mají sice na sladkou pomstu právo a zprvu jim to zdánlivě vychází.

Jenže neúprosnı šerif, kterı si chce před odchodem do penze připsat ještě jedno velké vítězství nad zločinem, má jiné představy: zkrátka a dobře ctí zákon.

Herec, kterı se proslavil jako nezapomenutelnı Big Lebowski a právě oslavil sedmdesátiny, se na roli důkladně připravoval se skutečnım vysloužilım rangerem, počínaje místním přízvukem a konče policejními metodami.

Takže už kvůli Bridgesovi stojí film za sto minut divákova adventního času. StarDance je čajíček, tohle bude teprve tanec!

Trailery

Sledovat další díly na iDNES.tv