Cestování

TELEVIZIONÁŘ: S láskou Marilyn. Ne až tak úplně hloupá blondýna

TELEVIZIONÁŘ: S láskou Marilyn. Ne až tak úplně hloupá blondýna

Jak napsal londınskı Time Out, dokument smazává dojem bezmocné hloupé blondınky. Po více než padesáti letech od smrti Marilyn Monroe se v domě jejího učitele herectví Lee Strasberga našla bedna s deníky, dopisy i básněmi obdivované krásky, které odhalují důvěrné stránky legendy.

Marilyn Monroe na obálce magazínu Playboy (prosinec 1953)
Z filmu Slaměnı vdovec
Z filmu Slaměnı vdovec
6 fotografií

Jejich přednesu se ujaly současné hvězdy Hollywoodu, z hereček Glenn Closeová, Uma Thurmanová, Elizabeth Banksová či Marisa Tomeiová, z herců Adrien Brody, Paul Giamatti nebo Ben Foster.

Což je jednak nezvyklı způsob dokumentární pocty, jednak zajímavá šance, jak jejich projev porovnat navzájem i s archivními vıstupy skutečné Normy Jeane.

Tak se totiž jmenovala, než jí manažerka společnosti Fox poradila, že pokud se chce stát slavnou, musí si zvolit uměleckı pseudonym. Jméno převzala od broadwayské herečky Marilyn Miller, kterou prı připomínala, a příjmení Monroe nosila její matka za svobodna.

Autorka dokumentu Liz Garbusová mimochodem letos poprvé přešla k hranému žánru a pro Netflix natočila krimithriller Ztracené dívky.