Cestování

TELEVIZIONÁŘ: Raději smrt Caesara, nebo žraloky, co se prohrabou hlínou?

TELEVIZIONÁŘ: Raději smrt Caesara, nebo žraloky, co se prohrabou hlínou?

Pro sobotní večer mají na stupnici stupidity úlohu favorita Běženky a kapři, což je sotva béčkovı, spíše céčkovı horor doprovázenı kouzelnım popisem děje včetně vıroku „při realizaci plánu dojde k sežrání profesorova asistenta“.

Hlavní kořistí jsou však ztepilé trestankyně právě uprchlé z vězení a hladovımi útočníky prehistoričtí žraloci, kteří se umějí prohrabat dokonce i hlínou. V originále se film jmenuje Sharkansas Women’s Prison Massacre (shark je žralok) a s jazykem si hrají i posměšné komentáře diváků, třeba „Sharkasm“.

Je nasnadě, že valnou většinu krásek ze ženské věznice v Arkansasu očekává neslavnı konec, nicméně o mnoho veselejší loučení s životem neměli ani Ježíš Kristus, Julius Caesar, Rasputin, Marie Stuartovna, Guy Fawkes či Karel I., hrdinové britského dokumentárního cyklu s hranımi prvky Poslední dny, jenž se začíná vysílat také v sobotu.

Rozhodně se dá tvrdit, že brutální smrt příslušné šestice historickıch osobností ovlivnila vıvoj světa zásadněji než trikoví žraloci pojídající tu slečnu, tu policistu, tu geologa.