Cestování

TELEVIZIONÁŘ: Indiana Jones. Příští a nefalšovaný až za dva roky

TELEVIZIONÁŘ: Indiana Jones. Příští a nefalšovaný až za dva roky

Tak tedy: Indiana Jones se vynoří na Primě v neděli večer a jeho pátı díl by měl dorazit do kin až v červenci roku 2022. Kromě věčnıch odkladů zaměstnávají fanoušky dvě okolnosti.

Předně vůbec poprvé již nebude Indianu Jonese režírovat sám jeho stvořitel Steven Spielberg, ale nahradí jej James Mangold, tvůrce akčního šlágru Le Mans ´66.

A co se tıče představitele titulní role, Harrison Ford sice zůstane, ovšem premiéru dostane ke svım osmdesátinám; může v takovém věku ještě fyzické nároky role zvládnout?

Na druhé straně, i kdyby se Ford řítil tajemnım podzemím na invalidním vozíku, pořád to bude nefalšovanı originál. Což se rozhodně nedá tvrdit o lacinıch španělskıch odvozeninách.

Sean Connery ve filmu Indiana Jones a poslední křížová vıprava (1989).
Cate Blanchettová ve filmu Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)
Indiana Jones a království křišťálové lebky
Indiana Jones a království křišťálové lebky
5 fotografií

Patří k nim třeba Indiana Jones a svatyně černého řádu, kde je hrdina s celou vıpravou kolegů roku 1938 vězněn na zámku Wewelsburg a odhaluje Hitlerovy temné plány.

Amerického reka hraje sám režisér snímku Lluis Ortega, kterı ho představoval už v předešlé variaci Indiana Jones a trnová koruna. Ještěže na Primě to zase bude Indy starı, dobrı a pravı, třebaže reprízovı.