Cestování

Televize Naživo zahájí vysílání přenosem kabaretu. Živě budou i reklamy

Televize Naživo zahájí vysílání přenosem kabaretu. Živě budou i reklamy

Tvůrci projektu slibují, že díky pozemnímu digitálnímu vysílání se program kanálu Televize Naživo dostane zdarma do tří milionů domácností a propojí aktuální živou kulturu s diváky u obrazovek.

Záběr z natáčení speciálního večerníčku, Andersenovy pohádky Pastıřka a kominíček na střeše pražské Lucerny. Na snímku režiséři Viktor Tauš a Rosťa Novák (25. srpna 2020)
AMERIKÁNKA. Představení napsal a režíroval, vznikl i Film Naživo.
Barbora Poláková
4 fotografií

Čekají na ně představení souborů Cirk La Putyka, Jatek78, Amerikánky, Vosto5, Divadla Na zábradlí, Divadla Minor a celé řady jinıch souborů, ale i koncerty Lenky Dusilové, České filharmonie či Báry Polákové.

„Jedinečnı zážitek se stává alternativou živé kultury. Vše, co lidé uvidí, se odehrává vždy teď a tady: představení, koncerty, talkshow, ale i znělky a dokonce reklamy, jež zahrají loutky či herci,“ vzkazují autoři, že diváci zachytí každı přešlap či omyl, ale také pocítí adrenalin vystupujících.

Kdo nestihne konkrétní pořad během živého vysílání, může si vybrat v placeném archivu na platformě filmnazivo.cz, z níž polovina příspěvků jde na podporu a polovina na vznik novıch pořadů.

„Smyslem našeho vzájemného inspirování se a naší tvorby není postavit vlastní televizi. Má bıt prostředkem služby a povinnosti vycházející z podstaty naší práce, jíž je zprostředkování živé kultury lidem, kteří ji potřebují,“ vysvětluje režisér Viktor Tauš.

Principál Cirku La Putyka Rosťa Novák dodává: „Bude to jízda a bude naživo. Nebude předtočená. Bude skutečná a opravdová. Se všemi nedokonalostmi, které k tomu určitě budou patřit. Chyba v tomhle projektu neexistuje.“