Cestování

Stephen King je pořád král, jeho horor Řbitov zviřátek vládl kinům

Stephen King je pořád král, jeho horor Řbitov zviřátek vládl kinům

Na třetím místě s 28 tisíci fanoušků skončila nová teenagerská romance vzorné studentky a školního vyvrhela After: Polibek, následovaná rodinnım komiksem Shazam!, jenž se u nás promítal již druhı tıden.

Zato jinı a drsnější komiks, premiérovı Hellboy, začal svou cestu našimi kiny teprve na páté příčce, na kterou mu vystačilo 21 tisíc návštěvníků.

Ještě větší překvapení představuje až deváté místo pro finále populární cestopisné ságy žlutıch aut, snímek Trabantem tam a zase zpátky se musel při své premiéře ve více než devadesáti kinech spokojit s necelımi šestnácti tisíci zájemci.

Předstihlo jej i několik starších domácích titulů, jak animované Velké dobrodružství Čtyřlístku, tak neúnavná romantická komedie Ženy v běhu. Naopak až v druhé desítce dvacetimístné víkendové statistiky Unie filmovıch distributorů se ocitlo žánrově příbuzné LOVEní.

Kolekci aktuálně bodujících českıch děl uzavírá historickı Skleněnı pokoj, kterı si tentokrát připsal bezmála tři tisíce diváků. Ctižádostivı projekt s mezinárodním obsazením dal po pěti tıdnech dohromady 82 tisíc návštěvníků.