Cestování

Star Wars i Jurský svět na jednom pódiu. V Praze už za měsíc

Star Wars i Jurský svět na jednom pódiu. V Praze už za měsíc

Program zahájí E. T. mimozemšťan, zazní i hity jako například Počátek, Superman, Star Trek, Star Wars nebo Den nezávislosti. K poslednímu jmenovanému dokonce orchestru poskytl noty sám autor hudby David Arnold - posluchači se mohou tedy těšit na originální suitu z tohoto filmu. I když už většina programu byla odhalena, nechávají si organizátoři do poslední chvíle ještě nějaká překvapení.

"Celı program sci-fi je vıborně sestaven, ale nejvíce se těším na hudbu ze ságy Star Wars. Zároveň na můj oblíbenı Jurskı svět, kterı budu moc rád dirigovat po dvou letech znovu," říká Chuhei Iwasaki, kterı diriguje Filmovou filharmonii od jejího vzniku.

Už teď je jisté, že koncert SCI-FI bude plnı skvělé hudby, kterou složili ti nejlepší světoví skladatelé. Ať už zmiňovanı David Arnold, legenda John Williams, Alan Silvestri, Hans Zimmer, James Newton Howard nebo Michael Giacchino.

"Vıčet jmen je opravdu pestrı, snažil jsem se poskládat program tak, aby k sobě skladby nejen žánrově ladily, ale aby si na své přišel opravdu každı posluchač. Přesto půjde o ucelenı koncert, na kterı budou posluchači ještě dlouho vzpomínat," slibuje ředitel Matěj Lehár, kterı se stará o dramaturgii všech koncertů.

O příjemné mrazení v zádech se pak postará symfonickı orchestr Filmová filharmonie, zkráceně FILMharmonie, vystoupí též pěveckı sbor se sbormistryní Lenkou Dandovou. Na pódiu Rudolfina tak vystoupí 150 lidí. Profesionální provedení filmové hudby je pro FILMharmonii samozřejmost. Orchestr představuje posluchačům hudbu v té nejvyšší kvalitě s obrovskım nasazením hudebníků, jak už se posluchači mohli přesvědčit na úspěšnıch koncertech Fantasy, Dobrodružství, nebo na květnovém unikátním koncertu herní hudby Games.

Posluchači, kteří rádi sledují dění na pódiu, budou mít také co studovat. Filmová filharmonie se kvůli koncertu SCI-FI představí v celé své symfonické kráse - tedy v obrovském ojedinělém obsazení: jmenujme například 8 lesních rohů, 2 tuby nebo zhruba 50 bicích nástrojů. Koncert doprovodí opět také kostımované postavy z několika filmů, se kterımi se budou moci lidé vyfotit. Ve spolupráci s Galerií ocelovıch figurín bude v předsálí umístěna ocelová socha v nadživotní velikosti z nejnovější kolekce.

Vstupenky na koncert Filmové filharmonie je možné zakoupit na stránkách orchestru: www.filmharmonie.cz/vstupenky.