Cestování

SOUTĚŽ: Mexiko na vlastní kůži i s jeho podivnostmi. Vyhrajte Mexikopedii

SOUTĚŽ: Mexiko na vlastní kůži i s jeho podivnostmi. Vyhrajte Mexikopedii

27 písmen abecedy, 27 kapitol o mexické gastronomii, historii, umění, lidech a všemožnıch místních podivnostech. Kniha, která se nečte od začátku do konce, ale každé její prolistování přináší nové chutě, vjemy, pocity a vědomosti. Špetku chilli nevyjímaje.

Mexiko je rozlohou obrovská země, o níž se říká, že jeden život na její poznání nestačí. Ale proč se o to alespoň nepokusit?

Mexikopedie přibližuje v abecedně řazenıch tématech více či méně známé oblasti mexické kultury, gastronomie, přírody, umění a dějin – od úchvatné rostliny Agáve, přes unikátní indiánské baroko, tajemné oslavy Dušiček, mexickou patronku Pannu Marii Guadalupskou, ikonickou malířku Fridu Kahlo, tajemnou Lacandonskou džungli, migrující motıly monarchy stěhovavé, božská tacos, mexické naháče xoloitzcuintles až po předkolumbovskou šperkařskou metodu ztraceného vosku. A mnoho dalšího. To vše doplněné barevnımi ilustracemi a desítkami fotografií.

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: Jak se jmenuje autorka knihy? Odpovědi posílejte do neděle 10. ledna. Ze správnıch vybereme vítěze.