Cestování

SOUTEŽ: Kniha o nebezpečném přátelství dvou žen. Vyhrajte Marokánku

SOUTEŽ: Kniha o nebezpečném přátelství dvou žen. Vyhrajte Marokánku

Jeden rok a celı oceán dělí Alici Shipleyovou od jejího bıvalého studentského života — a od strašlivé nehody, při níž zahynul muž, za něhož se chtěla provdat. Nyní se píše rok 1956, Alice Shipleyová žije v Tangeru se svım manželem a rozhodně nečeká, že se tu setká s Lucy Masonovou. Od nehody totiž spolu tyto dvě kdysi nerozlučné přítelkyně nepromluvily. Vypadá to, že Lucy chce vše napravit, a proto pomáhá Alici, která si na život v Maroku, na přeplněné tangerské ulice a nesnesitelné horko nedokáže zvyknout.

Jenže záhy začnou Alici sužovat staré známé pochybnosti. Zdá se jí, že ji Lucy neustále ovládá a dusí svou přítomností. Pak se zničehonic ztratí Alicin manžel John. Alice má podezření, že s tím má Lucy něco společného, a rozhodne se to dokázat. Je však Lucy skutečně tak nebezpečná, nebo si to Alice jen namlouvá? Postupně se začíná rozplétat jejich společná komplikovaná minulost — nesrovnalosti v tom, co Lucy tvrdí a co si Alice pamatuje, jsou stále patrnější…

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: Kolik let je autorce knihy? Své odpovědi posílejte do neděle 26. neděle. Ze správnıch odpovědí vybereme víteze.